Osmifinále hokejového MS už má pět jistých účastníků

Volná místa v osmifinále hokejového šampionátu se začínají rychle zaplňovat. V pondělí do další fáze turnaje v Rakousku postoupilo pět týmů a v úterý se k nim mohou přidat další. Budou o to usilovat i čeští hráči, které večer čeká druhé vystoupení na šampionátu proti Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokej

Pořadatelská země zažila velké zklamání. Nejenže se na organizátory valí neustálý proud kritiky především za ledabyle připravený led v hlavní hale, který během zápasů taje, ale ještě museli diváci večer přihlížet, jak jejich hráče vyučují Bělorusové. Na Rakušany si vystačili s jedním hráčem: útočník Michajil Grabovskij z ruského Nižněkamsku jim nasázel čtyři branky a poslal je po pěti letech do boje o záchranu. Svůj tým vymrštil k postupu. Společně s Bělorusy jdou dál také Slováci a Rusové. Tato trojice utvoří osmifinálovou skupinu s postupujícími ze skupiny D, kde se to očekává od českého týmu. Slovensko v zatím nejzajímavějším zápase turnaje remizovalo s Ruskem 3:3. Trefami v přesilovkách si vybudovalo vedení, ale to 141 sekund před koncem vymazal pohotovou dorážkou Viktor Kozlov.

Dál jsou i Finové a Švédové. Oba severští spolufavorité dali zapomenout na matné úvodní zápasy na turnaji. Zvlášť Švédové vymazali trápení s Ukrajinou ve velkém stylu. Proti Dánům debaklem 7:0 zopakovali rekordní výhru šampionátu, přičemž sami povolili soupeři jen dvanáct střel.

Výsledky:

Skupina A:

Slovensko - Rusko 3:3 (1:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Pálffy (Štrbák), 30. Marián Hossa (Stümpel, Štrbák), 42. Višňovský (Pálffy, Országh) - 30. Něprjajev (Antipov), 33. A. Markov (Karpovcev), 58. Viktor Kozlov (Kovalčuk). Rozhodčí: Henriksson (Fin) - Doucette (Kan.), Hämälainen (Fin.). Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Diváci: 8400 (vyprodáno).

Bělorusko - Rakousko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Grabovskij (Mikulčik, Kolcov), 30. Grabovskij (Koltsov, Cypljakov), 39. Zadělenov (Svita, Skabelka), 45. Grabovskij (Kolcov, Baško), 50. Grabovskij (Jerkovič, Cypljakov). Rozhodčí: Minář (ČR) - Karlsson (Švéd.), Popovič (SR). Vyloučení: 9:7. Využití: 3:0. Diváci: 8400 (vyprodáno).

Skupina C:

Finsko - Ukrajina 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Niemi (Nummelin, Kallio), 24. Peltonen (O. Jokinen, Kallio), 28. Timonen (Pärssinen, N. Kapanen), 58. Hentunen (Karalahti, N. Kapanen) - 36. Varlamov (V. Timčenko, Šachrajčuk). Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Laschowski (Kan.), Halecký (SR). Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 4500.

Švédsko - Dánsko 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. D. Sedin (R. Sundin, M. Johansson), 13. Axelsson (Alfredsson, Pahlsson), 26. D. Sedin (M. Samuelsson, Kronvall), 33. Alfredsson (Kronvall), 39. Kahnberg (Kronvall, Norström), 48. Hedström (Zetterberg, Höglund), 57. H. Sedin (D. Sedin). Rozhodčí: Reiber (Švýc.) - Oškirko (Rus.), Feola (USA). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 5000.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme