Osmifinálová fáze mistrovství světa se Čechům vzdálila

Ani ve druhém zápase na mistrovství světa čeští volejbalisté nezvítězili a po prohře s Nizozemskem se jim postup do další fáze argentinského šampionátu vzdálil. Lehce získali první set, poté se ale chybující Nizozemci dostali do tempa, přesto si po obrovské bitvě ve čtvrtém dějství Češi vynutili pokračování. Z palubovky haly Delmi v Saltě ale po dvou hodinách nakonec odešli jako poražení.

volejbal | Foto: FIVB

Dva získané sety proti Nizozemsku a jeden z nedělního zápasu s Kubou českým hráčům v případě úterního vítězství nad Řeckem dává ještě naději na postup ze třetí pozice. Třetí tým totiž bude čekat na vývoj v dalších pěti skupinách. Nizozemci už nyní mají účast v osmifinálové fázi jistou.

Češi začali dobře a bez problémů získali první set. Nizozemci se ale postupně rozehráli, do tempa se dostal zejména smečař Görtzen, olympijský vítěz z Atlanty. Od druhého setu byly síly na palubovce v hale Delmi naprosto vyrovnané. Dvakrát scházel Čechům k zakončení sady jediný míč, jenže oba setboly soupeř odvrátil, a když dostal do té doby na přihrávce bezchybný Kryštof od Paulidise eso, bylo skóre srovnáno na 1:1.

Nizozemští volejbalisté pak získávali na jistotě, zatímco z rukou českých hráčů se vytrácela. Cestu za vedením 2:1 na sety nezastavilo ani krátké střídání Kubaly se Škachem. Od čtvrtého setu dal trenér Julio Velasco poprvé na mistrovství šanci Hudečkovi. Když střídající Kubala zablokoval Görtzena, získal pro český tým první setbol. Až ten třetí však proměnil kapitán Dubš.

Zkrácený tie-break začali Češi hrozivě a prohrávali 0:3 a 1:5. Soupeřovy chyby v závěru je ještě vrátily do hry, ale Nizozemci pak vsadili vše na riskantní servis a zápas rozhodli. Nejlepšími hráči byli s 21 body Schuil s patnácti Dubš.

Skupina F:

Česká republika - Nizozemsko 2:3 (15, -25, -19, 25, -11)

ČR: Zapletal, Pláteník, Rak, Novák, Dubš, Lébl, libero Kryštof - Kubala, Škach, Hudeček, Cerha.

Nizozemsko: Freriks, Nummerdor, Paulides, Schuil, Görtzen, Olsthoorn, libero de Gruijter - van de Loo, van Gendt, van der Veen, Horstink.

Řecko - Kuba 3:0

1. Nizozemsko 2 2 0 6:2 4 2. Řecko 2 1 1 3:3 3 3. Kuba 2 1 1 3:4 3 4. ČR 2 0 2 3:6 2

Další výsledky:

Skupina A: Portugalsko - Austrálie 3:1, Argentina - Čína 3:1, Skupina B:Polsko - Itálie 3:2, Kanada - Chorvatsko 3:1, Skupina C: Francie - Rusko 3:1, Bulharsko - Tunisko 3:1, Skupina E: Venezuela - Egypt 3:0.

Filip Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít