Ospalý neobhájil zlato, má stříbro

Český triatlonista Filip Ospalý vybojoval na mistrovství Evropy v maďarském Györu druhé místo. Obhájce loňského titulu z Karlových Varů předstihl v tropickém vedru o pouhé dvě vteřiny jen lídr světového žebříčku triatlostů Španěl Ivan Rana. Třetí místo obsadil Němec Maik Petzold.

Triatlonista

Triatlonista | Foto: ospaly.cz

Filipu Ospalému těsně uniklo místo ve společnosti dvou legendárních triatlonistů Nizozemce Roba Barela a Brita Simona Lessinga. Jen tito dva totiž dokázali v minulosti obhájit evropský titul; Barel dokonce čtyřikrát za sebou. Další český zástupce v hlavním závodě Michal Daněk skončil třicátý. Čtvrteční kvalifikací neprošli Martin Krňávek, kterému při jízdě na kole praskl drát, a René Milichovský.

Výsledky - muži:

1. Rana (Šp.) 1:47:46 hod., 2. Ospalý (ČR) -2, 3. Petzold (Něm.) -4, 4. Henning (Dán.) -16, 5. Unger (Něm.) -30, 6. Jenkins -38, 7. Stannard -1:01, 8. Amey (všichni Brit.) -1:05, ...30. Daněk (ČR) -5:18.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít