Ospalý se stal mistrem Evropy v triatlonu

Český reprezentant Filip Ospalý získal v Karlových Varech titul mistra Evropy v olympijském triatlonu. Závodník týmu Kepák Brno se dostal do čela závodu několik stovek metrů před cílem, a titul mistra Evropy získal v čase 2:03,56 hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhé místo obsadil dvaadvacetiletý juniorský mistr Evropy z loňského roku Ivan Rana ze Španělska a bronzovou medaili vybojoval Nizozemec Van der Linden.

Plavecké části tradičně vévodil Angličan Stannard a na kolo vyjížděl společně se svým krajanem Hyesem a Rälertem z Německa. Hned za nimi však šlápla do pedálů dvojice Milichovský - Ospalý. Na běh okořeněný třemi nesmírně tvrdými výběhy na Zámecký vršek vyrazil první Němec Unger, ale rychle se přes něj přehnal dvaadvacetiletý Rana a právě ve stoupání bleskově získal patnáctisekundový náskok. V průběhu druhého okruhu odpadl z boje o medaile Don a v jeho závěru se náhle Rana zastavil a musel rozehnat křeče. V třetím stoupání na Zámecký vrch měl mírnou krizi i Ospalý, ale před vrcholem nakonec belgického závodníka setřásl a v seběhu dostihl Španěla. O zlatu se rozhodovalo až v závěrečném spurtu, v němž za obrovské divácké podpory Ospalý svého soupeře přespurtoval.

Výsledky (1500 m plavání, 40 km kolo, 10 km běh):

1. Ospalý, 2. Rana (Španělsko), 3. Van Der Linden (Nizozemsko), 4. Johns (Británie), 5. Hug (Švýcarsko), 6. Rälert (Německo), 7. Willen (Švédsko), 8. Don (Británie), 9. Jenkins (Británie), 10. Enzenhofer (Rakousko) . . . . . 21. Krňávek, 23. Matula, 28. Daněk, Milichovský a Chroustovský nedokončili.

Výsledky žen (1500 m plavání, 40 km cyklistika, 10 km běh):

1. Dillonová (Británie.), 2. Smetová (Belgie), 3. Emmersonová (Británie), 4. Hoogzaadová (Nizozemí), 5. Forresterová (Británie), 6. Franzamannová (Německo) . . . 15. Zelenková, Berková a Radová nedokončily

Výsledky juniorek (750 m plavání, 20 km kolo, 5 km běh):

1. Swallowová (Británie), 2. Spirigová (Švýcarsko), 3. Lisková, 4. Härtelová (obě Německo), 5. Periová (Francie), 6. Trnková (ČR)

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme