Ospalý se stal mistrem Evropy v triatlonu

Český reprezentant Filip Ospalý získal v Karlových Varech titul mistra Evropy v olympijském triatlonu. Závodník týmu Kepák Brno se dostal do čela závodu několik stovek metrů před cílem, a titul mistra Evropy získal v čase 2:03,56 hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhé místo obsadil dvaadvacetiletý juniorský mistr Evropy z loňského roku Ivan Rana ze Španělska a bronzovou medaili vybojoval Nizozemec Van der Linden.

Plavecké části tradičně vévodil Angličan Stannard a na kolo vyjížděl společně se svým krajanem Hyesem a Rälertem z Německa. Hned za nimi však šlápla do pedálů dvojice Milichovský - Ospalý. Na běh okořeněný třemi nesmírně tvrdými výběhy na Zámecký vršek vyrazil první Němec Unger, ale rychle se přes něj přehnal dvaadvacetiletý Rana a právě ve stoupání bleskově získal patnáctisekundový náskok. V průběhu druhého okruhu odpadl z boje o medaile Don a v jeho závěru se náhle Rana zastavil a musel rozehnat křeče. V třetím stoupání na Zámecký vrch měl mírnou krizi i Ospalý, ale před vrcholem nakonec belgického závodníka setřásl a v seběhu dostihl Španěla. O zlatu se rozhodovalo až v závěrečném spurtu, v němž za obrovské divácké podpory Ospalý svého soupeře přespurtoval.

Výsledky (1500 m plavání, 40 km kolo, 10 km běh):

1. Ospalý, 2. Rana (Španělsko), 3. Van Der Linden (Nizozemsko), 4. Johns (Británie), 5. Hug (Švýcarsko), 6. Rälert (Německo), 7. Willen (Švédsko), 8. Don (Británie), 9. Jenkins (Británie), 10. Enzenhofer (Rakousko) . . . . . 21. Krňávek, 23. Matula, 28. Daněk, Milichovský a Chroustovský nedokončili.

Výsledky žen (1500 m plavání, 40 km cyklistika, 10 km běh):

1. Dillonová (Británie.), 2. Smetová (Belgie), 3. Emmersonová (Británie), 4. Hoogzaadová (Nizozemí), 5. Forresterová (Británie), 6. Franzamannová (Německo) . . . 15. Zelenková, Berková a Radová nedokončily

Výsledky juniorek (750 m plavání, 20 km kolo, 5 km běh):

1. Swallowová (Británie), 2. Spirigová (Švýcarsko), 3. Lisková, 4. Härtelová (obě Německo), 5. Periová (Francie), 6. Trnková (ČR)

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme