Tohoto ocenění si určitě vážím nejvíc, říká po zisku Ceny Jiřího Gutha-Jarkovského lezec Adam Ondra

V závodech a soutěžích ho prakticky nepotkáte, přesto se lezec Adam Ondra může pyšnit oceněním za nejlepší sportovní výkon uplynulého roku. Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského, o které rozhodují sami sportovci, převzal mladý lezec v sídle Českého olympijského výboru.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Ondra (druhý zprava) s Cenou Jiřího Gutha-Jarkovského a s Ondřejem Synkem, Radkem Jarošem a Miroslavou Topinkovou Knapkovou | Foto: Václav Rokyta | Zdroj: Český rozhlas

Adam Ondra byl z Ceny Gutha-Jarkovského nadšený. Pocit být ve společnosti olympijských vítězů Krpálka, Neumannové, Železného nebo Zátopka řadí mladý lezec ve své kariéře hodně vysoko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Adam Ondra je už druhým českým horolezcem, který získal Cenu Jiřího Gutha-Jarkovského za nejlepší sportovní výkon uplynulého roku

„Těžko se srovnává, jestli je hodnotnější vyhrát tohle ocenění, nebo vylézt nejtěžší cestu na světě. Když bych nesrovnával takhle, tak z ocenění si tohohle určitě vážím nejvíc,“ říká pro Radiožurnál Ondra.

Vítězství v anketě si Adam Ondra vysloužil právě za to, že loni vylezl v norském Flatangeru nejtěžší cestu světa a zavedl tak nový stupeň obtížnosti 9c. Triumf Adama Ondry potěšil i horolezce Radka Jaroše, který Cenu Gutha-Jarkovského získal před třemi lety.

'Kroky mi připadaly lehčí, chyty větší.' Adam Ondra v Norsku prokázal nejlepší formu v životě

Číst článek

„Byl jsem samozřejmě nadšený a teď jsme se o tom bavili, že je to úžasný. V rozmezí čtyř roků se do rodiny olympijských sportovců vloudili dva horolezci,“ těší Jaroše.

A právě mezi olympijské sportovce, ba dokonce olympijské vítěze, se může Adam Ondra vloudit i za dva roky na letních hrách v Tokiu, kde se sportovní lezení poprvé představí.

„Nejsem ještě nominovaný. Doufám, že se to podaří a že se podaří taky nějaký hezký výsledek v Tokiu. Určitě je to momentálně ten největší cíl, který v hlavě mám,“ dodává sportovní lezec a také čerstvý držitel Ceny Gutha-Jarkovského Adam Ondra.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme