Ondra odvrátil vyřazení a znovu zářil. ‚Větší radost než z vítězství ve Švýcarsku,‘ říká po druhém místě

Dva závody, dvě pódiová umístění. Lezec Adam Ondra po vítězství ve švýcarském Meiringenu skončil druhý na Světovém poháru v boulderingu v Moskvě. I tentokrát byl blízko výhře, ale zároveň málem ani nepostoupil do semifinále.

Tento článek je více než rok starý.

Moskva, Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Ondra, patří mezi absolutní světovou špičku sportovních lezců

Adam Ondra, patří mezi absolutní světovou špičku sportovních lezců | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

„Mám z druhého místa daleko větší radost než z vítězství ve Švýcarsku. Ve Švýcarsku bylo finále postaveno tak, že mi to dost sedělo. Když se nad tím zamýšlím, šance tam byla velká, zatímco v Moskvě bylo finále postaveno daleko víc moderním stylem,“ řekl Radiožurnálu Adam Ondra.

Adam Ondra znovu na stupních vítězů. Na Světovém poháru v Moskvě skončil druhý

Číst článek

I v Rusku útočil na vítězství. Ve finále vyřešil tři bouldery ze čtyř a ještě po tom třetím vedl. Až na posledním „problému“ ho předstihl Slovinec Jernej Kruder, který čtvrtý boulder přelezl napoprvé.

„Bohužel jsem v prvním pokusu nerozkryl správnou metodu, a když už jsem ji v posledním pokusu měl, už nebyla síla. Musím uznat, že Jernej Kruder předvedl neskutečný výkon a vyhrál zcela zaslouženě,“ uznal Ondra.

I ve druhém podniku Světového poháru skončil český mistr světa na stupních vítězů, semifinále v Moskvě dokonce s přehledem ovládl, jenže nechybělo moc a vůbec v něm nemusel být. Ze své kvalifikační skupiny postoupil z posledního možného místa díky menšímu poštu pokusů.

„Ukázalo se, že ani kvalifikace není dána automaticky. Neúspěch na prvním boulderu způsobil, že jsem se cítil velmi nejistě, nevylezl ani druhý a pak jsem vylezl jen poslední tři problémy. Dlouho to vypadalo, že to ani nebude stačit,“ vysvětlil.

Se třemi topy a pěti zónami se nakonec do nejlepší dvacítky dostal a v dalších fázích už zářil. S jedním prvním a jedním druhým místem vede po dvou závodech průběžné hodnocení Světového poháru.

„První a druhé místo na prvních dvou závodech je velký úspěch. V poslední sezoně bylo v sedmi různých závodech 7 různých vítězů. Je to velmi dobře našlápnuté,“ uvědomuje si Adam Ondra.

bak, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme