Adam Ondra medailový úspěch na mistrovství světa nezopakoval. V boulderingu mu finále uteklo

Český sportovní lezec Adam Ondra na mistrovství světa v rakouském Innsbrucku další medaili nepřidá. Zatímco minulý víkend v disciplíně lezení na obtížnost získal stříbrnou medaili, tak v sobotu skončil v boulderingu již v semifinále. Do večerního finále, kde se bude bojovat o medaile, tak nezasáhne.

Innsbruck Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: JOHANN GRODER | Zdroj: EXPA Pictures

Sportovní lezec Adam Ondra nakonec na mistrovství světa v Innsbrucku medaili z boulderingu neobhájí. Majitel stříbra z posledního šampionátu nenavázal na další stříbro z minulého týdne z lezení na obtížnost a skončil v semifinále.

K postupu do šestičlenného finále měl Ondra nakonec daleko, ze čtyř cest se mu nepodařilo vylézt dvě a v semifinále obsadil konečné 17. místo.

Ondra usiloval o svou jubilejní desátou medaili ze světových šampionátů. S bilancí tří zlatých, čtyř stříbrných a dvou bronzových patří k nejúspěšnějším lezcům v historii lezeckých mistrovství světa.

Všech šest finalistů naopak ve všech bouldrech dosáhlo cíle. Mezi nimi jsou i tři Japonci, jejich krajan a obhájce titulu Tomoa Narasaki však ve večerním souboji o cenné kovy bude chybět.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme