Lezec Ondra se vrátil po zdravotní pauze vítězně, ovládl závod Světového poháru v Chamonix

Adam Ondra vstoupil do Světového poháru v lezení na obtížnost vítězstvím v Chamonix. Další český reprezentant Martin Stráník skončil ve finále šestý.

Chamonix (Aktualizováno: 14:01 14. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Ondra, patří mezi absolutní světovou špičku sportovních lezců | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Šestadvacetiletý Ondra zahájil seriál v obtížnosti později kvůli zánětu v levém zápěstí. V úvodním závodu před týdnem ve švýcarském Villars chyběl, ale soutěži v Chamonix od počátku dominoval.

‚Nedá se říct, že bych si na závod věřil.‘ Lezec Ondra se připravuje na Světový pohár v Chamonix

Číst článek

Bývalý mistr světa vyhrál kvalifikaci i semifinále a nikdo ho neporazil ani ve finále. Ondra lezl jako poslední a dostal se nejvýš ze všech, třebaže na vrchol stěny nedosáhl. Také další příčky obsadili medailisté z loňského MS, druhý byl Němec Alexandr Megos a třetí úřadující šampion Jakob Schubert z Rakouska.

„Lezl jsem uvolněně už kvalifikační, semifinálovou i finálovou cestu. Do finálové cesty jsem nastoupil před dvanáctitisícovým publikem v Chamonix. Už od začátku jsem měl pocit, že se mi poleze dobře,“ pochvaloval si po závodě Ondra. „Myslím, že lezení, které jsem předvedl, bylo jen s malibkatými chybičkami,“ dodal Ondra.

Brněnský rodák Ondra by měl být za rok v Tokiu českou medailovou nadějí při olympijské premiéře v kombinaci. Od 11. srpna se bude v Japonsku konat mistrovství světa, odkud nejlepších sedm lezců z kombinace postoupí na olympiádu.

SP ve sportovním lezení v Chamonix (Francie):
Obtížnost:
Muži: 1. Ondra (ČR), 2. Megos (Něm.), 3. Schubert (Rak.), ...6. Stráník, 50. Konečný, 73. Volf, 100. Trojan (všichni ČR).
Ženy: 1. So Čche-hjon (Korea), 2. Čang Jüe-tchung (Čína), 3. Pilzová (Rak.), ...37. Vejmolová, 74. Adamovská, 77. Smetanová, 89. Novotná, 93. Večeřová (všechny ČR).

Rychlost:
Muži: 1. Muhammad (Indon.), 2. Čung Čchi-sin (Čína), 3. Děulin (Rus.), ...18. Kříž (ČR), 63. Ondra, 92. Konečný, 95. Stráník.
Ženy: 1. Sung I-ling (Čína), 2. Ivanovová (Rus.), 3. Kalucká (Pol.), ...46. Křížová (ČR).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme