Jako třetí muž v historii kriketu. Nadhazovač Patel vyautoval soupeře desetkrát v jedné směně
Novozélandský hráč kriketu Ajaz Patel se v sobotním utkání s Indií zapsal do dějin. Jako teprve třetí dokázal soupeře vyautovat desetkrát v jedné směně a vzít mu tak všechny branky. Jeho výkon ocenili potleskem nejen spoluhráči a fanoušci, ale i protihráči.
„Myslím si, že to bude speciální moment. Něco, na co budu v budoucnu s radostí vzpomínat,“ řekl Patel ve středečním rozhovoru pro ESPN.
To měl zápas proti domácí Indii, který hostila jeho rodná Bombaj, teprve před sebou. A zřejmě ani ve snu ho nenapadlo, o jak výjimečné utkání půjde.
I vězni mají právo sledovat kriket, rozhodl indický soud
Číst článek
Jeho úkolem coby nadhazovače je házet míč takovým způsobem, aby ho soupeř nedokázal odpálit. Tím mu zamezí získat bod. Pokud tým takto vyautuje deset pálkařů, role se střídají a šanci bodovat „na pálce“ dostane družstvo, které bylo do té doby v poli a nadhazovalo.
A přesně to se jeho Novému Zélandu, respektive Patelovi povedlo. Vyautovat deset soupeřů totiž dokázal sám, a to jako teprve třetí hráč v historii kriketu.
Po posledním autu ho obklopili slavící spoluhráči. Gratulace ale přišly i od indických protihráčů a fanoušků.
„Jeden z nejtěžších počinů v kriketu,“ ocenil na twitteru Patelův výkon bývalý trenér Indie a komentátor Ravi Shastri.
„To je ta nejúžasnější věc, kterou jsem kdy viděl,“ neskrýval nadšení kapitán australské reprezentace Aaron Finch.
‚Vítej v klubu‘
Do nyní už tříčlenné elitní skupiny Patela uvítala i legenda indického kriketu Anil Kumble. On sám stejný úspěch zaznamenal v roce 1999 v utkání s Pákistánem.
Posledním do party je již zesnulý Angličan Jim Laker, který vzal všech deset branek Austrálii v roce 1956.
„Pro mě i mou rodinu jde o mimořádný okamžik. Je to neuvěřitelné,“ rozplýval se novozélandský nadhazovač po zápase v rozhovoru pro Sky Sports. „Mám velké štěstí. Narodit se tady, pak se sem vrátit a dokázat něco takového.“
Samotné utkání ale ještě neskončilo. Jde o „testovací zápas“, který se hraje na čtyři směny a může trvat až pět dní.