Brit Dowsett vyhrál osmou etapu Gira. Pro stáj Israel Start-Up Nation jde zatím o největší úspěch

Osmou etapu Gira d'Italia vyhrál po samostatném úniku britský cyklista Alex Dowsett a postaral se o první vítězství v závodě kategorie WorldTour pro tým Israel Start-Up Nation. Poklidně jedoucí peloton se všemi favority dorazil po 200 km do cíle ve městě Vieste se ztrátou čtrnácti minut, růžový trikot lídra si bezpečně pohlídal Portugalec Joao Almeida.

Vieste Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alex Dowsett

Alex Dowsett | Foto: Fabio Ferrari | Zdroj: ČTK / AP

Dvaatřicetiletý Dowsett byl členem skupiny uprchlíků, od nichž se odpoutal zhruba 18 km před cílem zvlněné etapy. Při sólové jízdě osvědčil své časovkářské schopnosti, díky nimž si už v jízdě proti chronometru připsal na Giru etapové vítězství v roce 2013.

Giro přišlo o jednu z osobností, kvůli pozitivnímu testu na koronavirus odstoupil Brit Yates

Minutu a čtvrt po Dowsettovi projela cílem tříčlenná skupina, z níž byl nejrychlejší Ital Salvatore Puccio. Spurt hlavního pole o celkově sedmé místo vyhrál Australan Michael Matthews.

Průběžný lídr Almeida dojel sedmnáctý a vede stále o 43 sekund před Španělem Pellem Bilbaem. Jeho růžový dres může být v ohrožení v nedělní kopcovité 9. etapě ze San Salva do Roccarasa, kde na cyklisty čeká po dvou horských prémiích první a druhé kategorie.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 8. etapa (Giovinazzo - Vieste, 200 km):

1. Dowsett (Brit./Israel Start-Up Nation) 4.50.09, 2. Puccio (It./Ineos Grenadiers), 3. Holmes (Brit./Lotto-Soudal), 4. Rosskopf (USA/CCC) všichni -1.15, 5. Brändle (Rak./Israel Start-Up Nation) -2.10, 6. Ravanelli (It./Androni Giocattoli-Sidermec) -2.13, 7. Matthews (Austr./Sunweb), 8. Gaviria (Kol./SAE Team Emirates), 9. Bjerg (Dán./SAE Team Emirates), 10. Vendrame (It./AG2R La Mondiale), ...97. Černý (ČR/CCC) všichni -13.56.

Průběžné pořadí: 1. Almeida (Portug./Deceuninck-Quick Step) 29.52.34, 2. Bilbao (Šp./Bahrajn-McLaren) -43, 3. Kelderman (Niz./Sunweb) -48, 4. Vanhoucke (Belg./Lotto-Soudal) -59, 5. V. Nibali (It./Trek-Segafredo) -1.01, 6. Pozzovivo (It./NTT) -1.05, 7. Fuglsang (Dán./Astana) -1.19, 8. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma) -1.21, 9. Konrad (Rak./Bora-hansgrohe) -1.26, 10. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) -1.32, ...110. Černý -54.53.