Zanardiho budou probouzet z umělého spánku. Lékaři stav expilota formule 1 okomentují později

Více než měsíc už bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi bojuje o život. Podle posledních zpráv by se měli lékaři v italské Sieně v následujících dnech snažit třiapadesátiletého handicapovaného sportovce probudit z umělého spánku, do kterého byl uveden po srážce s automobilem.

Siena Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alessandro Zanardi

Alessandro Zanardi | Zdroj: Reuters

Zanardi přišel v roce 2001 při autonehodě o obě nohy a jeho stav byl tehdy natolik vážný, že ho lékaři museli dokonce sedmkrát oživovat. S nepřízní osudu se však dokázal vypořádat a později začal závodit s handicapovanými sportovci.

Modlíme se za tebe, myslí svět na expilota formule 1 Zanardiho, jenž po nehodě na handbiku bojuje o život

Číst článek

19. června se však při závodě na hanbiku srazil s protijedoucí dodávkou a po převozu do nemocnice byl ve velmi vážném stavu uveden do umělého spánku a napojen na dýchací přístroj.

„Jeho neurologický stav nebudeme znát, dokud se neprobudí. V těchto případech vyžaduje zotavovací proces čas. A věci se mohou nenadále změnit k horšímu,“ komentoval témě před měsícem jeho zdravotní stav operující lékař Giuseppe Oliveri.

Mělo by být jasno

Podle BBC by se však nyní lékaři v nemocnici v Sieně měli pokusit někdejšího pilota formule 1 a úspěšného handicapovaného sportovce pomalu probouzet. K jeho zdravotnímu stavu by se měla nemocnice vyjádřit během příštího týdne v oficiální zprávě.

Zanardi v minulosti na handbiku vyhrál například maraton v New Yorku a dokončil legendárního Ironmana na Havaji. Na paralympijských hrách v Londýně a Riu de Janeiro získal čtyři zlaté medaile.

Nehoda v roce 2001 při které Zanardi přišel o obě nohy?

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme