Hráči na mě nesmí mluvit anglicky, říká americký trenér Prague Lions před blížícím se Czech bowl

Ve 26. ročníku Czech bowlu, tedy finále play-off české ligy amerického fotbalu, se utkají týmy Ostrava Steelers a Prague Lions. Pražský tým povede ve finále poprvé z pozice hlavního trenéra česky mluvící Američan Zach Harrod.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finále play-off české ligy amerického fotbalu (archivní snímek) | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

„Jsem poprvé jako hlavní trenér ve finále. Je to větší zápas, ale snažím se fungovat, jako by to byl jako každý jiný zápas,“ neskrývá nadšení z nadcházejícího Czech bowlu trenér Prague Lions Zach Harrod. V Česku žije 15 let a jazyk se začal učit hned v prvním roce.

„Musel jsem ho naplno studovat dva roky. Chodil jsem každý den na jazykovou školu. Bylo to šílenství.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hráči na mě nesmí mluvit anglicky, říká americký trenér Prague Lions před blížícím se Czech bowl

Harrodovi ale hodiny s učitelkou nestačily. Další výuku si dopřával na hřišti, když trénoval juniory Prague Lions.

„Měl jsem pravidlo, že na mě hráči nesmí mluvit anglicky. Jinak by museli začít dělat kliky nebo běhat.“

Teď se Harrod chystá na nejdůležitější zápas sezony. Mírnou výhodou pro jeho svěřence může být fakt, že rivalové Prague Black Panthers, kteří ho v několika ročnících finále porazili, letos v české lize nehrají. 

„Je těžké říct, jestli je to větší výzva. Dobře se známe. Je to možná na nás větší tlak,“ dodává pro Radiožurnál Harrod.

Tlak cítí i hrající trenér Ostravy Garreth Griffeth. Na druhou stranu Steelers hrají Czech bowl potřetí v řadě a americký kouč věří, že po dvou porážkách od Black Panthers Ostravané teď na domácí půdě konečně uspějí.

„Máme výhodu v tom, že jsme zkušenější. Klukům jsem ale říkal, že tu nejsme jen od toho, abychom vyhrávali semifinále. Teď si jdeme pro titul. Navíc budeme hrát doma, takže nemusíme cestovat. Navíc si myslím, že s podporou našich fanoušků budeme hrát ještě lépe,“ říká Garreth Griffeth.

26. Czech Bowl se odehraje na městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích 20. července v 18.30.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme