Austrálie znovu přijde o závody formule 1 i silničních motocyklů. Opět kvůli koronaviru

Velké ceny Austrálie formule 1 i silničních motocyklů se ani letos neuskuteční. Důvodem zrušení závodů, které se měly jet na podzim, jsou cestovní omezení zavedená v zemi kvůli koronaviru.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebastian Vettel a Charles Leclerc z Ferrari (vepředu) skončili na čtvrtém a pátém místě | Foto: AAP/Julian Smith | Zdroj: Reuters

Formule 1 měla v melbournském Albert Parku původně v březnu zahájit sezonu, ale kvůli povinné karanténě byl závod přesunut na 21. listopadu. Šampionát silničních motocyklů měl mít svou zastávku na okruhu na Phillip Islandu 24. října.

Ve Spielbergu znovu dominoval Verstappen a navýšil vedení v seriálu F1. Hamilton se na pódium nevešel

Číst článek

Obě Velké ceny byl kvůli pandemii zrušeny druhým rokem po sobě. „S lítostí oznamujeme, že Velká cena Austrálie 2021 byla kvůli cestovním omezením a s nimi spojenými logistickými komplikacemi zrušena,“ uvedli organizátoři závodů formule 1.

„Probíhající pandemie covidu-19 a s ní spojené komplikace znamenají, že závod nejde za rozumných podmínek uspořádat. Proto byl pro rok 2021 z kalendáře vyřazen,“ oznámili pořadatelé Grand Prix silničních motocyklů.

V termínu jejich závodu se nově uskuteční Velká cena Malajsie, která se měla jet o týden později. Do kalendáře také přibyl závod v Algarve, kde už se v dubnu konala Velká cena Portugalska. Nyní se tam pojede 7. listopadu.

Vedení formule 1 zatím náhradu za Velkou cenu Austrálie nevybralo, ale stále věří, že se mu podaří v sezoně uspořádat plánovaných rekordních 23 závodů. „V nejbližších dnech budeme o všech možnostech jednat,“ uvedl výkonný ředitel seriálu Stefano Domenicali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme