‚Je to velká motivace.‘ Badmintonista Mendrek chce napodobit otce a dostat se na olympiádu

Podruhé v historii ožila sportovní hala v Benátkách nad Jizerou špičkovým evropským badmintonem. Turnaj Masters nabídl fanouškům celkem čtyři zápasy. Nejlepší aktuální formu v nich ukázal český reprezentant Adam Mendrek. Mohl tak uzavřít úspěšný rok 2018.

Benátky nad Jizerou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Mendrek. | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Nejvíc bych asi vypíchl trénink v Německu a následně zápas na mistrovství světa s pozdějším vicemistrem Shi Yuqim, s Victorem Axelsenem na mistrovství Evropy, kdy jsem prohrál postup do osmifinále. A ta zlatá třešnička bylo asi páté místo na mistrovství Evropy družstev v Kazani,“ vypočítal úspěchy roku 2018 Adam Mendrek.

Přehrát

00:00 / 00:00

‚Je to velká motivace.‘ Badmintonista Mendrek chce napodobit otce a dostat se na olympiádu

Do Benátek nad Jizerou si vlastně přijel odpočinout. Nemusel se nervovat. Nešlo totiž o body do světového žebříčku.

„Tento turnaj se hraje skvěle, jelikož jsou Vánoce a měl jsem konečně týden volna po příletu z Ameriky. Moje první hra po týdnu a musím říct, že hraju třikrát líp, než když hraju každý den,“ smál se třiadvacetiletý odchovanec brněnského badmintonu.

Na turnaji nejprve porazil domácí osmnáctiletou naději Cristiana Savina, kterého zdolal 2:0 na sety. A stejným poměrem ve finále vyprovodil z kurtu Poláka Adriana Dziolku. Užíval si i atmosféry provázející jednotlivé zápasy.

„Musím říct, že si vážím toho, že mi lidi fandili, i když jsem hrál proti domácím. Vždycky když dokážeme přitáhnout diváky a fanoušky badmintonu na takové akce, tak je to myslím vždycky skvělá příležitost,“ pochvaloval si pokračovatel slavného badmintonového rodu.

Jeho tatínek Tomáš byl jako hráč u premiéry tohoto sportu na olympijských hrách, a to v roce 1992 v Barceloně. I Adam sní o startu pod pěti kruhy.

Herec Jackman si troufá na badminton. 'Dám mu náskok 18:0 a stejně ho porazím,‘ reaguje profesionál

Číst článek

„Je a vždy byla to pro mě velká motivace. Když jsem byl menší, tak to pro mě bylo svazující, ale když si člověk postupem času uvědomuje priority nejen ve sportovním, ale i v osobním životě, tak zjišťuju, že to není svazující. Naopak je to pro mě velká motivace makat a zkusit svého otce napodobit. Nejen jeho, ale i Petra Koukala. Udělám pro to maximum,“ popsal svou motivaci hráč. 

První krok pro naplnění snu už Mendrek udělal. Trénink v Německu ho v kariéře dál posouvá.

„Tím, že jsem se přestěhoval do Německého národního centra, kde se teď už čtyři měsíce připravuju a můžu si dovolit říct, že to i na sobě cítím, že se ta hra mění k lepšímu,“ řekl Mendrek.

V nadcházejícím roce čeká aktuálně 99. hráče světového žebříku boj o olympiádu. Jenže o plánech moc mluvit nechce. Kvalifikace přitom bude probíhat celý rok.

„Čeká mě toho hodně. Nějaké sny a cíle mám, ale naučil jsem se je neříkat ven a nechat si je pro sebe. Pevně věřím, že když budu skromný a dále trénovat, všechno se splní. Můžu hrát klidně 25 turnajů, ale počítá se jen deset nejlepších z nich. Kvalifikace znamená být do 75. místa na světě a být česká jednička na světovém žebříčku,“ poodhalil kritéria Adam Mendrek.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme