Průdková byla na ME horských kol ve sprintu čtvrtá. ‚Jsem ráda za každý větší úspěch,‘ říká bikerka

Bikerka Barbora Průdková neobhájila na domácí trati v Brně bronz z mistrovství Evropy ve sprinterské disciplíně eliminátor, který si vyjela loni ve Štyrském Hradci. Ve čtyřčlenném finále byla poslední. Monika Kučerová skončila šestá, shodně sedmou příčku obsadili Tomáš Fláma a Lucie Veselá. Evropskými šampiony se stali Francouz Hugo Briatta a Italka Gaia Tormenaová.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bikerka Barbora Průdková | Zdroj: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Třiadvacetiletá Průdková toužila před českými diváky zkompletovat medailovou sbírku ze sprintu. Vedle loňského bronzu má na kontě i stříbro z italského Darfo Boario Terme, na které dosáhla před dvěma lety.

„Je to sice brambora, ale sezona, kterou mám, není úplně bůhví co. Za každý takový větší úspěch jsem tedy ohromně ráda. Za tři týdny se jede mistrovství světa (ve sprintu) v Belgii, tak se to povede třeba právě tam a cinkne to. A na Evropě bych to mohla zkompletovat příští rok," řekla Průdková v rozhovoru s novináři.

Ve finále jí došly síly. „Jely jsme o jednu rozjížďku víc, než obvykle s holkama jezdíme. Normálně jezdíme od čtvrtfinále, protože nás není až tolik. A ta jedna jízda navíc byla v tom finále hrozně znát. Obvykle se jezdí i s kvalifikací čtyři jízdy, teď se jelo pět, navíc trať byla ještě zhruba o půl minuty delší. I to bylo znát,“ přiznala.

Italského cyklistu na juniorském šampionátu probodl kus dřeva, poranil mu plíce a stehno

Číst článek

„Zdejší trať byla hodně na výkon, přitom většinou jsou sprinty takové, že tam jsou skoky nebo klopené zatáčky. Jsem ale maximálně spokojená, že jsem se dostala do finále. Pak už to pro mě bylo těžké.“

Už z prostřední pasáže závodu v lese vyjela s velkou ztrátou na trojici před sebou. „Bylo to jen o tom, že mi vážně docházely síly. Už na startu bylo vidět, že holky byly někde jinde. Já si vůbec nestihla odpočinout mezi semifinálovou jízdou a finále. Byla jsem ráda, že jsem vůbec vyjela ten kopec, pak jsem se jen ploužila dolů,“ uvedla Průdková.

V odpolední kvalifikaci zajela osmý čas, skvělou jízdu pak předvedla především v semifinále, kdy za první Španělkou Magdalenou Duranovou v těsném boji o druhé postupové místo udržela za zády Němku Marion Frombergerovou, vítězku kvalifikace.

Dramatické mužské finále

Ve stejné jízdě skončila čtvrtá Monika Kučerová, ve druhém semifinále byla Lucie Veselá rovněž poslední. V jízdě o páté až osmé místo ale za sebou obě nechaly právě Frombergerovou. Stejně jako Kučerová s Veselou dopadl v semifinále i Tomáš Fláma.

VIDEO: Nánosy krup, vody a štěrku zkrátily devatenáctou etapu Tour de France

Číst článek

„Na to, že je to můj první reprezentační výjezd, tak jsem spokojený. Ti, co byli ve velkém finále, jeli úplně jinou ligu. Je pravda, že ještě ve stoupání jsem se v tom semifinále dostával před ně, ale za asfaltovou cestou, jak jsem je předjížděl, jsem najel do blbé stopy na štěrk a zase jsem se propadal, což bylo asi rozhodující,“ uvedl Fláma.

„Bylo to i hodně o startu. Těžko se tu předjíždí, zvlášť když proti sobě máte světové jezdce. Je to ale pro mě celkově příjemné překvapení. A také cenné zkušenosti, co jsem nasbíral,“ pochvaloval si Fláma.

Dramatické mužské finále se rozhodlo až v posledních metrech, kdy Briatta těsně předčil krajana Titouana Perrina Ganiera. Triumf francouzských barev završil bronzem loni druhý Lorenzo Serres, čtvrtý byl Němec Felix Klausmann.

Během víkendu jsou na programu na trati v Pisárkách klání v olympijské disciplíně cross country. Závodníci elitní ženské i mužské kategorie se na start postaví v neděli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme