Deset let bez medaile. Česká plavkyně Seemanová chce v Melbourne zlomit tuzemské neúspěchy

Dva týdny před Vánoci čeká plavce další důležitý bod v sezoně. Už v úterý začíná světový šampionát v krátkém bazénu. V Austrálii se téměř po roce představí v mezinárodní konkurenci evropská šampionka z roku 2020 Barbora Seemanová. Na závody se plavkyně těší, jak potvrdila pro Radiožurnál Sport.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová

Barbora Seemanová | Zdroj: Reuters

„Těším se moc, hlavně na Austrálii, ale i na ostatní závody. Tím, že jsem na mezinárodních závodech nestartovala delší dobu, když nepočítám světový pohár, tak jsem hodně natěšená,“ těší se na světový šampionát Barbora Seemanová. Přitom téměř přesně před rokem začaly její zdravotní problémy, které ji vyšachovaly třeba z mistrovství světa v Abú Zabí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si plavkyni Barboru Seemanovou před závody v Melbourne

„Těžko říct, co za to přesně může. Náročnost byla obrovská, roli sehrála i covidová doba, člověk je pořád někde zavřený. Takže náročné to bylo jak fyzicky, tak i psychicky,“ říkala před rokem dnes už bývalá trenérka Barbory Seemanové Petra Škábová. 

Mistryni Evropy z dlouhého bazénu teď připravuje švýcarský trenér Luka Gabrilo. Seemanová i tak po ukončení dlouhodobých zdravotních lapáliích chce pod novým vedením dosáhnout na finále, ale v koutku duše si možná věří i na medaili.

Na tu Česko z mistrovství světa z krátkého bazénu čeká už deset let, kdy se naposledy zadařilo bronzové znakařce Simoně Kubové.

Na kvalitní výsledek pomýšlí kromě Seemanové v Austrálii i další čeští reprezentanti. Třeba Ondřej Gemov, který letos například překonal národní rekord na 400 metrů volným způsobem. Rodák z Plzně stejně jako ostatní před dalším důležitým bodem v sezoně spíše odpočívá. Teď už se ale celá česká reprezentace chystá na mistrovství světa.

Markéta Salaj Svozilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme