MLB vymaže marihuanu ze seznamu nedovolených látek, nově bude baseballisty testovat na opioidy

Severoamerická baseballová MLB vymaže marihuanu ze seznamu nedovolených látek. Hráči však budou testováni na opioidy, fentanyl, kokain a syntetické THC. V případě prokázání přítomnosti těchto látek v těle baseballista nebude suspendován, pokud se podrobí léčbě.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baseballový stadion St. Louis Cardinals | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„V budoucnu budeme přestupky spojené s marihuanou posuzovat stejně jako ty s alkoholem,“ uvedla MLB v oficiálním vyjádření ve čtvrtek. „Kterýkoliv pozitivně testovaný hráč bude poslán na léčení. Potrestáme pouze ty, kteří odmítnou spolupracovat nebo nedodrží léčebný plán.“

Podle hráčské asociace samotní baseballisté v drtivé většině souhlasí s rozšířením testů na drogy. „Chtějí být ve vůdčí roli při řešení této národní epidemie,“ napsal její výkonný ředitel Tony Clark v prohlášení.

Ke změně v pravidlech liga sáhla i v reflexi na necelý půl rok starou smrt hráče Los Angeles Angels Tylera Skaggse. V těle sedmadvacetiletého Američana se při pitvě našlo několik opiátů, společně s alkoholem. „Byl to motivační faktor ve snaze řešit společenský problém týkající se opioidů,“ řekl baseballový komisař Rob Manfred.

MLB zvýší důraz i na prevenci proti drogám. V následujících dvou sezonách mají všechny týmy povinnost účastnit se programů, které poukazují na rizika spjatá s užíváním opia. Veškeré změny mají být uvedeny v platnost od jara 2020.

Adam Weidenthaler Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme