‚Nemá nahradit rozhodčí, ale usnadnit jim práci.‘ V baseballu začal nadhozy posuzovat počítač

V baseballu začal nadhozy posuzovat robot. Nižší zámořská Atlantická liga vyzkoušela elektronického pomocníka rozhodčího ve středečním utkání All Star v Yorku. Pokud se novinka osvědčí, mohla by ji začít využívat i elitní severoamerická soutěž MLB.

York (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V baseballu začal nadhozy posuzovat robot (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Rozhodčí na domácí metě měl během zápasu v uchu sluchátko, v němž slyšel počítačové vyhodnocení každého nadhozu. Sám pak hráčům i divákům sdělil výsledek, přičemž verdikt radarového zařízení nemusel respektovat.

Potkal hvězdy, ale na farmě Yankees ho okrádali. Sen Daniela Vavrušky o MLB zhatilo zraněné rameno

Číst článek

Podle prezidenta ligy Ricka Whitea bude nyní soutěž nový systém testovat v běžných zápasech. Atlantická liga má dohodu s MLB, která jí zadává k vyzkoušení zamýšlené novinky v pravidlech či baseballovém vybavení.

„Nejde nám o to, aby technologie nahradila rozhodčího, ale aby mu usnadnila práci,“ prohlásil viceprezident MLB Morgan Sword. „Při požadavcích na stále větší rychlost té hry je to nevyhnutelné,“ uznal rozhodčí Derek Moccia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme