Hvězdy NBA musí být na mistrovství světa řádně pojištěné. Striktní podmínky se týkají i Satoranského

Na rozdíl od klubu je hraní za národní tým neživí, a proto se reprezentačnímu dresu často vyhýbají. Pro české basketbalisty to ale ve srovnání například s Američany zrovna neplatí. Na mistrovství světa s nimi do Číny poletí i největší hvězda týmu Tomáš Satoranský.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský ještě v dresu Washingtonu Wizards | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Sedmadvacetiletý rozehrávač bude od příští sezony nejvýdělečnějším českým sportovcem, v Chicagu mu začne běžet smlouva na deset milionů dolarů ročně. To je suma, která několikanásobně převyšuje, snad s výjimkou pivota Fenerbahce Istanbul Jana Veselého, platy ostatních reprezentantů.

Jsem ready nastoupit k nároďáku, říká před zářijovým mistrovství světa Satoranský

Číst článek

A také se vymyká cifrám, dle kterých Česká basketbalová federace dříve uzavírala pojistky reprezentantů. S pojistkou se nyní obrací na Mezinárodní basketbalovou federaci (FIBA).

„V posledních letech už to naštěstí takový problém není, protože FIBA uzavřela smlouvu s NBA. Takže my řešíme pojištění hráčů s Mezinárodní basketbalovou federací a ta pak s NBA na základě jejich vzájemné dohody,“ vysvětlil pro Radiožurnál mediální manažer české reprezentace Martin Peterka.

Česká basketbalová federace musí kromě shromáždění smluv hráčů dávat pozor i na přesné dodržení podmínek kontraktů.

„Pro nás je v tuto chvíli důležitý termín 4. srpna, kdy se může Tomáš Satoranský poprvé připojit k národnímu týmu. Kdyby se do té doby něco stalo, tak by jeho smlouva vůbec nebyla pojištěná,“ dodal Peterka. A tak zatímco se čeští reprezentanti chystají v Nymburce, Tomáš Satoranský v Praze.

Světový šampionát začne v Číně 31. srpna a Češi na něm budou hrát poprvé v historii.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme