Jediná výhra dělí basketbalisty Nymburku od zisku 16. titulu. S Děčínem si poradili i v druhém zápase

Basketbalisté Nymburka zvládli i druhý finálový zápas a po nedělním vítězství 76:65 v Děčíně je dělí jediná výhra od zisku šestnáctého titulu za sebou. Navíc mohou teprve podruhé v klubové historii zakončit nejvyšší soutěž bez jediné porážky.

Děčín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Benda z Nymburku se snaží přeš Tomáše Pomikálka z Děčína dát koš

Petr Benda z Nymburku se snaží přeš Tomáše Pomikálka z Děčína dát koš | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Nymburk se tentokrát na vítězství nadřel ještě víc než v prvním zápase, který po vyrovnané první půli nakonec vyhrál rozdílem třídy o 40 bodů. Také dnes to vypadalo, že Severočeši po poločase odpadnou, protože ve třetí čtvrtině jejich ztráta narostla už na 19 bodů.

Domácí se ale zvedli a v závěrečném dějství snížili na 63:67. Favorit ale větší drama nedovolil, výhru udržel a v úterý doma může rozhodnout o titulu. Středočeši zaznamenali 57. vítězství za sebou a blíží se vlastnímu rekordu z let 2013 až 2014, kdy v nejvyšší soutěži vyhráli 59 utkání v řadě.

Finále play off ligy basketbalistů - 2. zápas:
Děčín - Nymburk 65:76 (14:19, 28:35, 46:63)
Nejvíce bodů: Autrey 25, Feštr 13, Šiška 11 - Hruban 20, Lawrence 18, Myers 14. Fauly: 25:18. Trestné hody: 17/11 - 21/15. Trojky: 8:7. Doskoky: 38:41. Stav série: 0:2.