Euroligovým šampionem je poprvé Anadol Efes Istanbul, ve finále si poradil s Barcelonou

Basketbalisté Anadolu Efes Istanbul poprvé vyhráli Evropskou ligu. V nedělním finále závěrečného turnaje v Kolíně nad Rýnem porazili 86:81 Barcelonu. V duelu o třetí místo si Milán poradil 83:73 s obhájci prvenství z CSKA Moskva.

Kolín nad Rýnem Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Euroligové finále Barcelona - Efes Istanbul

Euroligové finále Barcelona - Efes Istanbul | Foto: THILO SCHMUELGEN | Zdroj: Reuters

Finalista z roku 2019, loni se soutěž kvůli koronaviru nedohrála, v úvodu druhé čtvrtiny prohrával o deset bodů, ale do poločasové přestávky dokázal skóre otočit. Potom už měl turecký celek zápas pod kontrolou, i když se v závěrečném dějství podařilo Barceloně dvakrát vyrovnat.

Nejlepším střelcem byl s 25 body držitel ocenění pro nejužitečnějšího hráče sezony Vasilije Micič, dalšími 21 body k vítězství Anadolu Efes přispěl Shane Larkin, který proměnil všech 12 trestných hodů. V dresu poražených si připsal 23 bodů Cory Higgins.

V dresu Barcelony se nejstarším finalistou stal čtyřicetiletý Pau Gasol, který překonal maximum Derricka Sharpa. Španělský pivot se také mohl stát druhým hráčem s titulem z Euroligy, NBA a mistrovství Evropy i světa, ale na rekord slavného Toniho Kukoče nedosáhl.