Basketbalistky USK v Eurolize znovu vyhrály, zápas s belgickým Braine rozhodly už v první půli

Basketbalistky ZVVZ USK Praha v 5. kole Evropské ligy doma přehrály belgický celek Castors Braine přesvědčivě 82:63 a čtvrtou výhrou v sezoně potvrdily druhé místo ve skupině A.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší střelkyní USK byla Alyssa Thomasová s 23 body

Nejlepší střelkyní USK byla Alyssa Thomasová s 23 body | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Pražanky utkání od začátku dominovaly. V úvodu jim sice menší problémy dělala vysoká pivotka Ruth Hamblinová, ale od stavu 9:9 vyhrály zejména díky Alysse Thomasové následnou pasáž 17:4, soupeři odskočily a v klidu směřovaly za vítězství.

‚Myslím, že jsme na dobré cestě.‘ České basketbalistky prošly pod novým trenérem úspěšnou proměnou

Ve druhé čtvrtině si zápas vzaly pod dirigentskou taktovku sestry Elhotovy. Především mladší Karolína hrála svůj zatím nejlepší zápas v euroligové sezoně.

Ve třetí části se ale domácím přestalo dařit v útoku včetně střelby trestných hodů a téměř pět minut nedaly ani bod. Belgický celek to využil ke snížení na rozdíl 20 bodů, ale zpět do zápasu ho české mistryně nepustily, protože tým opět nastartovala bojovnice Thomasová.

Americká pivotka byla s 23 body, osmi doskoky, pěti asistencemi a pěti zisky nejužitečnější hráčkou zápasu. Maria Režanová přidala 14 bodů, Kateřina Elhotová 12.

Utkání 5. kola skupiny A Evropské ligy basketbalistek:
ZVVZ USK Praha - Castors Braine 82:63 (24:13, 53:26, 69:44)
Nejvíce bodů: Thomasová 23, Režanová 14, Kateřina Elhotová 12 - Trahanová-Davisová 19, Samuelsonová a Raževová po 9. Fauly: 16:18. Trestné hody: 16/8 - 14/8. Trojky: 4:5. Doskoky: 33:35.