Basketbalistky USK loňský medailový úspěch letos nezopakují, sezona Euroligy se dohrávat nebude

Basketbalistky USK Praha nedostanou šanci zopakovat medailový úspěch v Evropské lize. Mezinárodní basketbalová federace (FIBA) přerušenou soutěž definitivně ukončila a vítěz nebude vyhlášen. Stejný osud potkal i Evropský pohár mužů a žen. Na podzim byl předběžně naplánován start nového ročníku pohárových soutěží, pokud by to nebylo možné, začne se až v lednu 2021.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas basketbalistek ZVVZ USK Praha v hale Královka | Zdroj: Profimedia

Euroliga byla kvůli pandemii koronaviru přerušena v polovině března v průběhu čtvrtfinále, v němž obhájkyně bronzu z USK měly nastoupit proti Schiu. Později se uvažovalo o návrhu dohrát soutěž na podzim turnajem pro osmičku čtvrtfinalistů. Z toho nyní sešlo, na ukončení ročníku se při videokonferenci dohodlo vedení FIBA a její evropské sekce, kterou vedle prezidenta Turgaye Demirela zastupoval bývalý český reprezentant Kamil Novák coby generální sekretář.

NBA by se měla definitivně rozběhnout 30. července. Dohrávat se bude v Disney Worldu

Číst článek

„Sezona 2019/20 v Evropském poháru FIBA, Evropské lize žen a EuroCupu žen nebude dokončena a nebude mít vítěze,“ oznámila FIBA na svém webu.

Předběžně bylo také rozhodnuto, že nová sezona evropských pohárů organizovaných FIBA začne v období září a října a bude záležet na lokálních opatřeních, zda se bude hrát s diváky, či bez nich. Pokud by v tomto termínu soutěže nemohly začít, budou automaticky odloženy na leden příštího roku a hrát se bude podle upraveného systému.

V případě, že se soutěže rozběhnou, ale přeruší je nová vlna onemocnění covid-19, výsledky odehraných utkání zůstanou v platnosti a hrací systém bude upraven.

Rozlosování nové sezony se uskuteční předběžně 17. a 18. srpna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme