'Drahý basketbale...' Hvězdný Kobe Bryant dostal Oscara za svou emotivní zpověď

Mezi oceněnými na 90. výročních Cenách Akademie byl i jeden slavný sportovec, legendární basketbalista Kobe Bryant dostal Oscara v kategorii krátkých animovaných filmů.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kobe Bryant získal Oscara | Foto: Mike Blake | Zdroj: Reuters

„Nevím, jestli je to skutečné. Možná bychom jako basketbalisté měli zavřít pusu a driblovat. Jsem rád, že dokážeme i něco víc,“ řekl na pódiu po vyhlášení nejlepšího krátkého animovaného filmu Kobe Bryant v narážce na kritiku, kterou si vyslechl od příznivců prezidenta Donalda Trumpa.

Na Oscarech triumfovala romance Tvář vody. Tři billboardy bodovaly jen v hereckých kategoriích

Číst článek

Oscara dostal bývalý basketbalista Los Angeles Lakers společně s animátorem společnosti Disney Glenem Keanem za šestiminutový snímek „Dear Basketball“, u kterého je veden jako autor scénáře a producent. Hudbu zkomponoval pětinásobný držitel Oscara John Williams.

Báseň zveřejnil Bryant v roce 2015, když oznamoval, že ukončí kariéru. „Drahý basketbale, od chvíle, kdy jsem začal rolovat ponožky a střílet s nimi vysněné vítězné koše v hale Great Western Forum, věděl jsem jednu věc: zamiloval jsem se do tebe,“ začíná jeho vyznání.

Během dvaceti let v NBA se stal jedním z nejoceňovanějších basketbalistů všech dob. Má pět prstenů pro vítěze nejlepší basketbalové ligy světa, dvakrát se stal nejužitečnějším hráčem finále, jednou celé sezony. Celkem osmnáctkrát byl v All-Star týmu a má také dvě olympijská zlata.

Ocenění na Oscarech ale vzbudilo i kontroverze. Po rozjezdu kampaně #MeToo se na ceremoniálu vystupovalo proti sexuálnímu obtěžování, Bryant přitom byl z útoku obviněn v roce 2003.

Basketbalovou kariéru ukončil v dubnu 2016 a začal se věnovat filmu. Založil studio Granity, kde připravil pořad Canvas City. Další projekty s basketbalovou tématikou prý chystá.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme