‚Musím nabrat kondici a jinak než zápasy to nejde.‘ Kateřina Elhotová se po zranění vrátila vítězně

Měsíc chyběla kapitánka USK Kateřina Elhotová v Eurolize kvůli zranění kotníku. Návrat na palubovky jí v hale na Královce vyšel. Jako třetí nejlepší střelkyně týmu přispěla 11 body k výhře nad italskými Benátkami 89:57.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Elhotová

Kateřina Elhotová | Zdroj: Profimedia

„Dá se říct, že jsem už v pořádku. Ke konci jsem trochu cítila, že ten kotník není úplně silný jako ten druhý, ale to přijde se zápasy. Musím nějak nabrat kondici a jinak než zápasy to nejde. I když člověk trénuje, tak zápas je tak specifický režim, že se to moc natrénovat nedá,“ přiznává po skoro 32 odehraných minutách Kateřina Elhotová.

Přehrát

00:00 / 00:00

‚Musím nabrat kondici a jinak než zápasy to nejde.‘ Kateřina Elhotová se po zranění vrátila vítězně

Elhotová trefila proti italským soupeřkám jedinou trojku USK v utkání z celkem čtrnácti pokusů. Ji ani její spoluhráčky to ale mrzet nemuselo, s jistotou postoupily do čtvrtfinále a rozloučily se svými fanoušky v základní části jedenáctou výhrou v ročníku.

„Od poslední sezony hraje svůj nejlepší basket. Je pro nás velmi důležitá, protože je to střelkyně, má hodně asistencí a nelituje kroku, aby vyběhla a stáhla obranu, protože se jí vždycky musí věnovat,“ říká o Elhotové trenérka USK Natália Hejková.

Nymburk po dramatické bitvě s USK počtrnácté ovládl Český pohár. Rozhodnout musel až v prodloužení

Číst článek

„Přijde mi, že jsem dřív měla víc energie do zápasu, ale mám pocit, že sbíráním zkušeností je člověk víc v pohodě, už není tak nervózní, může víc pomoct spoluhráčům, dřív to bylo tak, že jsem byla ráda, že jsem ráda,“ doplňuje Kateřina Elhotová.

Nejen její zkušenosti se budou USK hodit v posledním zápase skupiny v Belgii, ale hlavně v pozdějším play-off.

Jakub Kanta, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme