Basketbalový zápas mezi Filipínami a Austrálií přinesl hromadnou bitku a 13 vyloučení

Utkání asijské části kvalifikace o mistrovství světa basketbalistů mezi Filipínami a Austrálií bylo předčasně ukončeno poté, co ve třetí čtvrtině došlo k hromadné rvačce mezi hráči, do níž se zapojila i lavička Filipín a organizátoři. Jeden z nich dokonce hodil po hráči Austrálie židli.

Manila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výsledkem bitky bylo 13 vyloučených, přičemž Filipíny neměly dostatek hráčů, aby mohly v zápase pokračovat. Australané vyhráli 89:53 a zajistili si prvenství ve skupině i nejlepší výchozí pozici do další fáze.

Český basketbalový rozhodčí je hvězdou i v zámoří, vede v anketě o největšího hlupáka

Číst článek

K incidentu došlo za stavu 79:48. Vše vyprovokoval zákeřný faul Australana Daniela Kickerta, který předloktím vrazil do krku protihráče a srazil ho na zem. Filipínci se okamžitě hnali spoluhráče pomstít a vrhli se na Kickerta pěstmi. Následovala hromadná bitka, do které se zapojila většina hráčů Filipín. Australské náhradníky udržel realizační tým mimo dění.

Rvačka se dostala i mimo palubovku, kde se do ní zapojili další lidé. Kamery zachytily, jak jeden z organizátorů hodil židli na australského hráče. Sudí překvapivě ale duel neukončil, pouze po přezkoumání videa vyloučil devět hráčů na straně Filipín, mimo jiné bývalého hráče NBA Andraye Blatche, a čtyři na straně Austrálie. Mezi nimi Thona Makera z Milwaukee Bucks.

Filipíny však musely dohrávat ve třech hráčích, což je minimum, kolik dovolují pravidla. Když ale po dalších dvou minutách se jeden z hráčů vyfauloval, byl zápas ukončen. Bizarnost celé rvačky podtrhlo, že Filipínci si na závěr udělali památeční selfie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme