Basketbalisté chtějí proti Bulharsku ještě vylepšit svoji pozici před druhou částí kvalifkace

Poslední zápas první části kvalifikace o mistrovství světa 2019 sehrají v pondělí večer čeští basketbalisté v Pardubicích proti Bulharsku. A i když mají Češi jisté první místo ve skupině, mají o co hrát. Všechny výsledky si totiž přenáší do další fáze bojů o světový šampionát. A je jasné, že další dva body navíc by se náramně hodily.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští basketbalisté | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

„Pokud nebudeme doma porážet Bulharsko, tak nemůžeme myslet na účast na mistrovství světa. Takhle jednoduše to vidím,“ říká jasně a stručně kapitán českých basketbalistů Pavel Pumprla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalisté chtějí proti Bulharsku ještě vylepšit svoji pozici před druhou částí kvalifkace

Vítězná sestava z pátečního zápasu se nemění, trenéři dali v pondělí znovu důvěru dvanácti hráčům, kteří dokázali porazit silné Finsko. Výhra hráče hodně povzbudila, byla čtvrtou z pěti zápasů. A proti Bulharsku by Češi chtěli přidat tu s pořadovým číslem pět, protože každý bod se počítá do další fáze soutěže, kde se výběr trenéra Gintzburga popasuje s další pětkou silných soupeřů.

„Řekněme méně basketbaloví a víc nepředvídatelní. Bulhaři byli takový extrémní tým, který byl až překvapivý tím, jak dobře dokázal chvílemi hrát. Dokázali zahrát čtyři pět neuvěřitelných akcí, kdy si nás dokázali rozebrat, a pak najednou měli hluché místo, kdy nebyli schopní driblovat, házeli si to na záda, na nohy a podobně. Myslím, že bude důležité tu jejich pohodovou hru rozbít a pak bychom neměli mít problém. Ale samozřejmě to bude vycházet z nasazení,“ popisuje český reprezentant Vojtěch Hruban, jak se Bulhaři na hřišti prezentují.

Basketbalista Hruban přispěl k důležitému vítězství nad Finskem 30 body, jako muž zápasu se ale necítí

Číst článek

A i když možná papírově nemá Bulharský tým papírově takovou sílu, jakou měli Finové, nic se nesmí podcenit, zní z české kabiny.

„Nemyslím, že bychom je podceňovali. U nich jsme vyhráli o dva body v koncovce, takže nemáme co podceňovat. Navíc přijede ještě Vezenkov, což samozřejmě další velký hráč, takže o to budou silnější a budeme se muset s tím popasovat,“ říká před pondělním zápasem proti Bulharsku český basketbalista Vojtěch Hruban. Utkání začíná v pardubické Tipsport Areně v 18.00.

Ota Gutwirth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme