Basketbalisté se o olympiádu poperou až příští rok. Odkládá se i evropský šampionát

Olympijská kvalifikace, které se zúčastní i čeští basketbalisté, se po odložení her v Tokiu na léto 2021 uskuteční příští rok na přelomu června a července. Národní tým se měl původně letos v létě utkat v kanadské Victorii ve skupině B s Uruguayí a Tureckem.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský. | Foto: Václav Mudra | Zdroj: ČBF

Světová basketbalová federace FIBA ve čtvrtek také rozhodla o tom, že kvůli termínové listině narušené pandemií koronaviru bude o rok odloženo i mistrovství Evropy. Šampionát, jehož jednu základní skupinu bude hostit také Praha, se nově uskuteční až v září 2022.

Basketbalisté Nymburka by mohli dohrát Ligu mistrů na podzim. V plánu je vyřazovací turnaj

Číst článek

Podle předběžného termínu, který bude ještě schvalovat Mezinárodní olympijský výbor, se budou čtyři olympijské kvalifikační turnaje hrát od 22. června do 4. července.

Ve Victorii, Splitu, Kaunasu a Bělehradě se hraje ve dvou tříčlenných skupinách z nichž první dva celky postoupí do semifinále. Na olympiádu poté postoupí vítězové jednotlivých turnajů.

Mistrovství Evropy

Kvůli pandemii koronaviru byl o rok odložen i evropský šampionát, který Česká republika v září 2022 uspořádá spolu s Německem, Itálií a Gruzií.

Češi mají místo na turnaji jisté, přesto startují v kvalifikaci. S Dánskem tým trenéra Ronena Ginzburga vyhrál 75:71 a poté prohrál 89:97 v Litvě. Jejich posledním soupeřem ve skupině je Belgie.

Změn kvůli nové termínové listině doznala i kvalifikace o postup na mistrovství světa. Dvojice zápasů, které se původně měly hrát v září 2022, se uskuteční o měsíc dřív a zapadnou tak do přípravy reprezentací na Eurobasket.

Ženského mistrovství Evropy se změny nedotkly a uskuteční se v plánovaném termínu v červnu 2021. České basketbalistky zatím vyhrály oba dosavadní zápasy v Itálii a doma Rumunskem. Další utkání výběr trenéra Štefana Svitka čekají v listopadu proti Dánsku a Itálii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme