Nymburk nezvládl koncovku. Český tým prohrál v Lize mistrů s Bambergem 78:84

Nymburští basketbalisté v 7. kole Ligy mistrů prohráli doma v Praze na Královce s Bambergem 78:84. Porážka s bývalým účastníkem Evropské ligy pro ně byla už pátou v soutěži, což je více než za celou základní část v minulé sezoně. Zkomplikovali si tak boj o postupovou čtyřku ze skupiny C, na kterou nyní ztrácejí dvě výhry. Prohrála i Opava

Praha (Aktualizováno: 21:47 20. 11. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka prohráli v hale na Královce s Bambergem

Basketbalisté Nymburka prohráli v hale na Královce s Bambergem | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Nymburk se v pražském azylu chvíli hledal a v první čtvrtině prohrával o devět bodů. Pak ale zavelel Jaromír Bohačík a šňůrou 9:0 domácí srovnali. Od té doby se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém měl mírně navrch český mistr.

10 bodů, 7 asistencí. Satoranský odehrál nejlepší zápas v sezoně

Když ve třetí čtvrtině Martin Peterka dvěma trojkami odstartoval nymburskou šňůru čtyř tříbodových košů, vedli domácí dokonce o osm bodů. Jenže pak se jim přestalo dařit v útoku a Bamberg postupně získal vedení zpět.

Německý tým těžil zejména ze hry silných pivotů zády ke koši. Elias Harris takto dal dvě minuty před koncem koš s faulem a poslal Bamberg do tříbodového vedení.

Nymburk ještě mohl duel zvrátit, ale 20 vteřin před koncem při jednobodovém rozdílu Eugene Lawrence neproměnil nájezd. Při závěrečném pokusu o vyrovnávací trojku přišla ztráta a úmyslný faul, který soupeř využil k dalšímu navýšení skóre.

Ve skupině B zůstává poslední Opava, která na půdě Německého Bonnu podlehla vysoko 77:114.

Basketbalová Liga mistrů - 7. kolo:
Skupina C:
Nymburk - Bamberg 78:84 (20:23, 46:43, 65:62)
Nejvíce bodů: Bohačík 16, Peterka 13, Wright 12, Hruban 9 - Rubit 22, Zisis 14, Harris 13, Jelovač a Rice po 9. Fauly: 22:24. Trestné hody: 31/25 - 26/21. Trojky: 7:5. Doskoky: 40:34.

Skupina B:
Bonn - Opava 114:77 (32:18, 58:40, 97:60)
Nejvíce bodů: Jackson 19, James 18, Mayo 14, Gibson 13 - Jurečka 22, Kvapil 17, Švandrlík 10. Fauly: 13:12. Trestné hody: 14/10 - 11/9. Trojky: 16:12. Doskoky: 46:29.