Nymburští basketbalisté zvládli v Lize mistrů odvetu s Bandirmou a poprvé si zahrají čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka postoupili poprvé do čtvrtfinále Ligy mistrů. V osmifinálové odvetě v Turecku vyhráli 86:72 nad Bandirmou, kterou předtím doma porazili 92:70. Dalším soupeřem českého šampiona bude lepší z dvojice Bonn - AEK Atény, jejichž odveta začne ve 20 hodin. V prvním duelu Řekové doma uspěli 92:85.

Bandirma (Turecko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalista Nymburka Jaromír Bohačík

Basketbalista Nymburka Jaromír Bohačík | Zdroj: Profimedia

Středočeši přijeli do Turecka pro postup a od začátku za ním rázně kráčeli. Soupeře, který před play off přišel kvůli finančním problémům o zahraniční opory, pustili do vedení jen jednou v úvodní čtvrtině. Poté si pomohli devíti trojkami a první poločas vyhráli jednoznačně 48:33.

Nymburk po dramatické bitvě s USK počtrnácté ovládl Český pohár. Rozhodnout musel až v prodloužení

Nymburk ve třetí čtvrtině navýšil vedení až na 20 bodů, ale v posledním dějství polevil a dovolil domácím snížit na rozdíl osmi bodů. Hosté však díky dvěma trestným hodům Haydena Daltona a trojce Vojtěcha Hrubana z velké dálky drama odmítli a dovedli zápas k jednoznačnému vítězství.

Nejlepším střelcem Nymburka byl stejně jako před týdnem v Praze Hruban s 19 body. Zach Hankins přidal 15 bodů a Dalton 14 bodů a devět doskoků.

Nymburk, který vyhrál 14 z dosavadních 16 zápasů v soutěži a do play off postoupil jako nejlepší tým základní části, nyní bude čekat na výsledek večerního duelu Bonn - AEK. S aténským týmem se Středočeši utkali v předchozích dvou ročnících Ligy mistrů. V minulé sezoně s ním prohráli oba duely v základní skupině (76:80 a 93:94 po druhém prodl.), zatímco v ročníku 2017/2018 s AEK vypadli v prvním kole play off.

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů si Nymburk po dvou vyřazeních v prvním kole zahraje poprvé, postupem navíc vyrovnal svůj nejlepší výsledek na evropské scéně. Dosavadním maximem Středočechů byly postupy do čtvrtfinále EuroCupu v ročnících 2009/10 a 2011/12.

Osmifinále basketbalové Ligy mistrů - druhý zápas:
Bandirma - Nymburk 72:86 (18:22, 33:48, 49:65)
Nejvíce bodů: Sengün 25, Yilmaz 16, Hazer 12 - Hruban 19, Hankins 15, Dalton 14, Bohačík 12, Peterka a Dixon po 11. Fauly: 21:16. Trestné hody: 12/5 - 23/17. Trojky: 13:13. Doskoky: 39:43. Konečný stav série: 0:2.