Našly na nás recept, lituje Hejdová prohry s Francií. O postup zabojují basketbalistky s Chorvatskem

Ještě na začátku třetí čtvrtiny platil v zápase mistrovství Evropy mezi českými basketbalistkami a francouzskými obhájkyněmi stříbrných medailí vyrovnaný stav. Pak ale favorizované soupeřky našly recept na českou zónovou obranu a nakonec zvítězily 71:51.

Štrasburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj českých basketbalistek s Francouzkami. | Foto: Philippe Crochet / Panoramic | Zdroj: Reuters

„Dvacet bodů možná úplně neodpovídá průběhu zápasu. První polovina byla velice vyrovnaná, myslím, že jsme je zaskočili zónovou obranou,“ myslí si slovenský kouč českých basketbalistek Štefan Svitek stojící v mixzóně v úplně propocené košili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Našly na nás recept, lituje Hejdová prohry s Francií. O postup zabojují basketbalistky s Chorvatskem

Jenže to, co v defenzivě platilo na Francouzky hnané dvoutisícovým publikem v prvních dvou čtvrtinách, po přestávce už nestačilo. 

„První poločas byl super, hrály jsme zónu. Pak jsme v tom pokračovaly i ve druhém poločase, ale ony na to našly recept. Potom věděly, jak si to rozťukat, takže nás přehrávaly na menších postech pod košem,“ popisuje kapitánka Romana Hejdová.

Basketbalistky padly na evropském šampionátu i podruhé, nestačily na favorizovanou Francii

Číst článek

Díky tomu Francouzky měly po změně stran také volnější střely zpoza trojky a začaly ve skóre Češkám utíkat.

„Měla se změnit obrana ze zóny na osobku. To byl podle mě kámen úrazu,“ uvažuje pivotka Renáta Březinová. „Je to škoda, něco tomu chybělo. Ale je to skvělá příprava na Chorvatky,“ dodává.

O postupu českých basketbalistek do play-off, nebo konci na šampionátu po skupině rozhodne poslední utkání v základní skupině. V neděli od 18.00 se v přímém souboji totiž Češky střetnou po dnu volna právě s Chorvatkami. Stanice Radiožurnál Sport tento zápas odvysílá v přímém přenosu.

Jakub Kanta, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme