V NBA se množí odložené zápasy, vedení chce rozšířit týmové soupisky

Při množícím se počtu odložených zápasů v NBA plánuje vedení zámořské basketbalové ligy rozšířit o další jedno místo soupisky jednotlivých týmů. Kluby by jej mohly využít k angažování hráčů na základě dvoucestných smluv, které umožní střídavě startovat v elitní lize i nižší soutěži. Podle ESPN ještě návrh podléhá schválení ligy i hráčské asociace NBPA.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalista LeBron James, za ním další hvězda Lakers Anthony Davis | Foto: Troy Taormina | Zdroj: Reuters

Naposledy vypadly dokonce tři zápasy z pátečního programu (Phoenix - Golden State, Detroit - Washington, Minnesota - Memphis). Phoenix a Washington, v jehož kádru je podle médií aktuálně šest pozitivních hráčů, nenastoupí ani v sobotu.

Chicago bez Satoranského promrhalo proti Oklahomě náskok 22 bodů a počtvrté v řadě padlo

Číst článek

Koronavirová nákaza si už v této sezoně vynutila celkem 13 odkladů. Utkání je možné odehrát, pokud má tým k dispozici alespoň osm zdravých hráčů.

Ke změnám v ligovém programu dochází i přesto, že týmy mají od počátku sezony k dispozici navíc dvě místa na soupisce, aby bylo snazší dát dohromady v případě nákazy dostatečný počet basketbalistů. Takto dodatečně zapsaní hráči mohou nastoupit až do 50 zápasů v základní části, v níž má každý tým naplánováno 72 duelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme