Dohrání sezony ve dvou městech, každodenní testy na covid-19. O osudu NBA se rozhodne v červnu

Basketbalisté by v NBA mohli hrát před prázdnými tribunami i v příštím roce, pokud se v brzké době nepodaří vyvinout vakcínu proti nemoci covid-19. Na páteční videokonferenci to podle médií řekl komisionář elitní severoamerické ligy Adam Silver.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hvězda Portlandu Damian Lillard brání Russella Westbrooka z Houstonu Rockets | Foto: Craig Mitchelldyer-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Sezona NBA byla přerušena 11. března po zjištění prvního případu nákazy koronavirem mezi hráči. V současnosti se už mělo hrát play-off, dál však není jasné, kdy a v jakém formátu by mohla soutěž pokračovat. Silver nyní uvedl, že o osudu ligy se rozhodne v červnu.

Obnovená NBA může řešit nečekaný problém. Šest týmů má trenéry v nejrizikovější skupině

Číst článek

Vedení soutěže se přesto zatím nevzdalo myšlenek na plný formát vyřazovací části se sériemi na čtyři vítězné zápasy. Stále větší podporu má soustředění týmů do jednoho nebo dvou měst, přičemž největšími favority jsou Orlando a Las Vegas.

Podle představ NBA by hráči podstupovali testy na covid-19 každý den. Při pozitivním výsledku by skončil v karanténě pouze nakažený basketbalista, na jeho tým ani na ligový program by to nemělo vliv.

V pátek mohly kluby otevřít tréninková centra pro individuální přípravu hráčů ve státech, v nichž to uvolněná opatření proti šíření koronaviru umožňují. Zatím ale tuto možnost využilo jen minimum z nich. Opětovnému rozehrání soutěže by pak měly předcházet minimálně třítýdenní tréninkové kempy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme