LA Clippers se výhrou s Denverem na Západě dotáhli právě na Nuggets, výhru řídili George a Leonard

Basketbalisté Los Angeles Clippers vyhráli v NBA důležitý zápas s Denverem 132:103 a nyní s ním mají vyrovnanou bilanci na druhém místě tabulky Západní konference 40 výher a 19 porážek. Nejlepší tým soutěže Milwaukee si v noci připsal nejvyšší výhru sezony, když přehrál Oklahomu o 47 bodů 133:86.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křídlo Los Angeles Clippers Paul George

Křídlo Los Angeles Clippers Paul George | Foto: USA Today Sports, Gary A. Vasquez | Zdroj: Reuters

Clippers vedli nad Denverem celý zápas. V poločase to bylo o deset bodů, pak ale domácí ještě přitlačili a nakonec uštědřili Nuggets jejich nejtěžší porážku v sezoně. Paul George trefil šest trojek a zapsal 24 bodů. Kawhi Leonard přidal 19 bodů, když obě hlavní hvězdy mohly odehrát jen 25 minut a pak odpočívat. Hned sedm hráčů mělo dvouciferný počet bodů.

LA Lakers porazili v NBA v souboji nejlepšího s nejhorším týmem Západu Golden State, táhl je Davis

Zápas v Milwaukee byl v první půli ještě poměrně vyrovnaný, ovšem jen do stavu 54:43, kdy dostal technickou chybu rozezlený kouč Bucks Mike Budenholzer. Jeho emoce zřejmě nabudily hráče a ti následně šňůrou 17:4 soupeře zcela zlomili. V poločase z toho bylo vedení o 24 bodů a ve druhé půli náskok Milwaukee narostl až na 51 bodů.

„Je to dobrý pocit, když můžete sledovat ostatní kluky, jak jim to na hřišti jde, makají, vede se o 40 bodů a můžete jen relaxovat a smát se. Zápasy, jako byl tento, jsou ty nejlepší, protože všichni si zahrají a usmívají se,“ řekl Janis Adetokunbo, který za 27 minut na hřišti nasbíral 32 bodů, 13 doskoků a šest asistencí. Do střelecké listiny se zapsalo hned 13 hráčů Milwaukee.

Obhájce titulu Toronto prohrálo doma s Charlotte 96:99, když se nevypořádalo s absencemi Serge Ibaky, Freda VanVleeta a Marca Gasola.

Hornets toho využili a uštědřili Raptors teprve třetí prohru z posledních 20 zápasů. A to i přesto, že v zápase přišli až o sedmnáctibodové vedení. V koncovce ale Terry Rozier vybojoval dvě vteřiny před koncem za stavu 96:96 faul a trestným hodem zápas rozhodl.

Miami pokazilo 21. narozeniny slovinské hvězdě Lukovi Dončićovi, když porazilo jeho Dallas 126:118. Dončić byl tentokráte dobře bráněn a nešla mu příliš střelba, přesto nasbíral 23 bodů a 10 asistencí, když zásoboval Setha Curryho.

Ten si vytvořil osobní maximum 37 bodů. Ani to však na kolektivněji hrající Miami nestačilo. Jimmy Butler táhl Heat 26 body, Duncan Robinson přidal 24 bodů.

Detroit ukončil sedmizápasovou šňůru porážek. Výhru Pistons nad Phoenixem 113:111 řídil Derrick Rose, který dal 31 bodů včetně dvou klíčových košů v poslední minutě.

Washington prohrál v Utahu 119:129 i přes další skvělý výkon Bradleyho Beala, který zaznamenal 42 bodů a 10 asistencí.

Orlando táhl za výhrou 136:125 nad Minnesotou Aaron Gordon svým prvním triple doublem kariéry, když nasbíral 17 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí.

NBA:
Atlanta - Brooklyn 141:118, LA Clippers - Denver 132:103, Memphis - Sacramento 101:104, Miami - Dallas 126:118, Milwaukee - Oklahoma City 133:86, New Orleans - Cleveland 116:104, Orlando - Minnesota 136:125, Phoenix - Detroit 111:113, Toronto - Charlotte 96:99, Utah - Washington 129:119.