Za jedenáct minut byly pryč. Lístky na lednovou NBA v Londýně už pravděpodobně nekoupíte

Stejně jako loni zavítá v letošní sezoně basketbalová NBA do Londýna. Pro evropské fanoušky je to jedinečná příležitost, jak vidět nejslavnější basketbalovou ligu světa na vlastní oči. I proto se vstupenky na lednové utkání vyprodaly za pár minut.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washingtonský Tomáš Satoranský brání Treye Burkeho v barvách New York Knicks. | Foto: Andrew Harnik | Zdroj: AP

Britská metropole hostila soutěžní utkání NBA i letos v lednu, kdy se proti sobě postavily Philadelphie a Boston. V této sezoně se situace opakuje s tím rozdílem, že v akci bude i jediný český zástupce v zámořské soutěži - Tomáš Satoranský. 

„Myslím si, že to bude super zápas a super zážitek pro Evropany vidět tento zápas,“ předpokoládá rozehrávač Washington Wizards Tomáš Satoranský, který mluvil o londýnském zápase proti New Yorku ve videokonferenci s českými novináři. 

Začíná další ročník NBA i s jediným Čechem Tomášem Satoranským, pro kterého půjde o zlomovou sezonu

Číst článek

Pro české fanoušky může být londýnské utkání jedinečnou příležitostí, jak za dostupné peníze vidět na vlastní oči NBA. Zatímco zájezd na utkání ve Spojených státech může i se zpáteční letenkou vyjít na několik desítek tisíc korun, tak zpáteční cesta do Londýna se dá například z Pardubic koupit už za tisícovku a nejlevnější vstupenka na lednový duel NBA se dala pořídit v přepočtu za patnáct set korun.

Důležité ale je, že dala. Prodej lístků na londýnský zápas mezi Washingtonem a New Yorkem začal v pátek v deset hodin dopoledne a už po 11 minutách server hlásil, že je vyprodáno.

Kdo tak do té doby vstupenku nesehnal, má už zřejmě smůlu. Podobné problémy se sháněním lístků přitom měli i samotní basketbalisté. Tomáš Satoranský dokonce kvůli velkému zájmu zjišťoval, kdo z jeho spoluhráčů přidělené vstupenky využije a kdo ne.

„Ještě nevím, kolik spoluhráčů bude potřebovat kolik lístků na Londýn. Samozřejmě je o to velký zájem a já vím, že mám už skoro dvacet vstupenek na ten zápas, takže takto jsem se já snažil nakupit co nejvíce lístků,“ vysvětloval svoji taktiku pro zisk vstupenek na zápas Satoranský. 

Pokud nepatříte mezi oněch dvacet šťastlivců, kteří budou mít vstupenky přímo od Tomáše Satoranského, tak nejspíš budete muset sledovat londýnské utkání NBA pouze v televizi. Další variantou je šetřit a vyrazit na nejslavnější basketbalovou ligu světa přímo do Severní Ameriky.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme