Satoranského double double nestačil, Washington opět v NBA prohrál s Milwaukee

Basketbalista Tomáš Satoranský nastřílel Milwaukee Bucks 16 bodů a přidal i 10 asistencí a 7 doskoků, přesto Washington Wizards prohráli potřetí v řadě, tentokrát 129:148.

Milwaukee (Aktualizováno: 7:31 7. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Tomáši Satoranskému se proti Milwaukee daří, před necelým měsícem proti Buck zaznamenal svůj první triple double v kariéře, tentokrát strávil na palubovce téměř 38 minut a dal 16 bodů, 10 asistencí a přidal také 7 doskoků, všechny v obraně.

Satoranského double double nestačil, Washington opět v NBA prohrál s Milwaukee

Jenže na výhru Wizards to proti rozjetým Bucks nestačilo. Domácí jen v první čtvrtině nasázeli 50 bodů a jistě si došli pro šestou výhru v řadě a jedenácté vítězství z posledních dvanácti zápasů. V bodově bohatém zápase porazili Wizards podruhé za týden, tentokrát 148:129.

Nejlepším střelcem Bucks, kteří drží pozici nejlepšího týmu v NBA, byl Řek Jannis Antetokunmpo se 43 body, za hosty dal 30 bodů Bradley Beal, který se stal nejmladším hráčem v historii NBA, který nasázel 1000 trojek.

26 bodů přidal mladík Thomas Bryant, jediný Čech v NBA Satoranský byl čtvrtým nejlepším střelcem Wizards, zároveň ale připsal 4 ztráty a ve statistice +/- skončil s nelichotivým skóre -20.

Na play-off aktuálně Washington ztrácí na desáté pozici 3 výhry. V boji o postup do vyřazovacích bojů mu z Chicaga přicházejí pomoct Jabari Parker a Bobby Portis, do týmu Bulls se naopak stěhuje Otto Porter.

7 72

Na paty Milwaukee v čele soutěže šlapou obhájci titulu Golden State. Warriors vyhráli potřinácté z posledních 14 zápasů, když doma přehráli San Antonio 141:102. Ve druhé půli mohli šetřit opory a nikdo neodehrál více než 29 minut. Klay Thompson stihl 26 bodů, Kevin Durant 23 bodů, 8 doskoků a 9 asistencí.

Warriors na Západě odskočili druhému Denveru, který prohrál 130:135 s Brooklynem, když v závěru nestihl smazat ztrátu až 21 bodů. Sedm hráčů Nets dalo dvouciferný počet bodů, nejvíce D'Angelo Russell s 27 body a 11 asistencemi. Nuggets nepomohl ani další triple double srbského pivota Nikoly Jokiče za 25 bodů, 14 doskoků a 10 asistencí.

Triple double si připsal i hvězdný nováček Luka Dončić z Dallasu, jenž 19 body, 10 doskoky a 11 asistencemi pomohl k výhře 99:93 nad Charlotte. James Harden prodloužil svou sérii s alespoň 30 body už na 28 zápasů. Ve středu 36 body přispěl Houstonu k výhře 127:101 nad Sacramentem, přičemž trefil osm trojek.

NBA:

Brooklyn - Denver 135:130, Chicago - New Orleans 120:125, Dallas - Charlotte 99:93, Golden State - San Antonio 141:102, Milwaukee - Washington 148:129 (za hosty Satoranský 16 bodů, 10 asistencí, 7 doskoků), Sacramento - Houston 101:127, Utah - Phoenix 116:88.

vman, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít