Oklahoma v NBA přehrála Pelicans. Krejčí nenastoupil a na historický duel se Satoranským tak nedošlo

Ve středu mohli poprvé v historii proti sobě nastoupit v NBA dva čeští basketbalisté, ale na přímý souboj Tomáše Satoranského s Vítem Krejčím nedošlo. Nováček v elitní lize Krejčí zůstal na lavičce týmu Oklahoma City při výhře 108:100 v New Orleans, v jehož dresu odehrál Satoranský téměř 19 minut. Tahoun reprezentace zaznamenal jeden bod, tři doskoky a dvě asistence. Další možnost k českému duelu bude 15. prosince.

Video Los Angeles Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Darius Bazley blokuje střelu Tomáše Satoranského

Darius Bazley blokuje střelu Tomáše Satoranského | Foto: Stephen Lew | Zdroj: Reuters

Satoranský byl druhým nejvytíženějším náhradníkem New Orleans, ale dostal se jen ke třem střelám z dálky, které netrefil. Proměnil jeden ze dvou trestných hodů.

Pelicans ve druhé čtvrtině vedli až o osm bodů, ale ve třetí části se k náporu nadechla Oklahoma a vybudovala si náskok 21 bodů. Ten sice New Orleans stáhlo až na pět bodů, což neumožnilo v závěru start Krejčího, ale Thunder už výhru uhájili. Luguentz Dort k výhře přispěl 27 body, za domácí měl 33 bodů a 10 doskoků Nickeil Alexander-Walker.

V čele soutěže se drží Golden State Warriors, kteří zdolali Minnesotu 123:110 a k deseti výhrám mají jedinou porážku. Anthony Edwards si 48 body vytvořil nový osobní rekord v NBA, ani to však Minnesotě nestačilo. Warriors zatím podlehli jen v říjnu Memphisu a nyní si připsali šestou výhru za sebou. Nejvíce k ní přispěl Andrew Wiggins, který proti svému bývalému týmu nastřílel 35 bodů. Steph Curry přidal 25 bodů.

Úspěšnost střelby na koš v NBA je letos nejnižší za posledních 15 let, některým hráčům vadí nový míč

Ve Východní konferenci se o vedení dělí Chicago a Washington, který zvítězil nad Clevelandem 97:94, i když celý druhý poločas prohrával a ztrácel až 10 bodů. Skóre otočil až v posledních 12 vteřinách díky trojce Kylea Kuzmy na 95:94. Montrezl Harrell měl 24 bodů a 11 doskoků, Kuzma 22 bodů. Chicago díky kolektivnímu výkonu porazilo Dallas 117:107. Mavericks nepomohlo ani 20 bodů, osm doskoků a 10 asistencí Luky Dončiče.

Los Angeles Lakers vybojovali cenné vítězství, když v repríze finále z roku 2020 udolali Miami 120:117 po prodloužení. Přitom stále postrádali svou největší hvězdu LeBrona Jamese a v poslední čtvrtině prohrávali už o devět bodů. Pak ale zavelel Russell Westbrook a dovedl zápas do prodloužení. V něm Lakers podržel Malik Monk a také pevná obrana, která dovolila Miami v nastavené pětiminutovce jen pět bodů.

Westbrook zápas zakončil triple doublem za 25 bodů, 12 doskoků a 14 asistencí. Nejlepším střelcem Lakers byl s 27 body Monk, Anthony Davis měl 24 bodů a 13 doskoků. Miami doplatilo i na to, že se mu v prvním poločase zranila hlavní hvězda Jimmy Butler, nejlepším střelcem týmu byl s 28 body Bam Adebayo.

Sestřih utkání Los Angeles Lakers - Miami Heat

Výsledky NBA

Boston - Toronto 104:88, Chicago - Dallas 117:107, Cleveland - Washington 94:97, Denver - Indiana 101:98, Golden State - Minnesota 123:110, Houston - Detroit 104:112, LA Lakers - Miami 120:117 po prodl., Memphis - Charlotte 108:118, New Orleans - Oklahoma City 100:108 (za domácí Satoranský 1 bod, 3 doskoky a 2 asistence), New York - Milwaukee 100:112, Orlando - Brooklyn 90:123, Phoenix - Portland 119:109, San Antonio - Sacramento 136:117.