NBA hlásí 16 případů koronaviru, část basketbalistů informovala o pozitivních testech už dřív

Zhruba pět týdnů před restartem NBA mělo pozitivní test na koronavirus celkem 16 basketbalistů z klubů soutěže. Liga v pátek oznámila, že se jedná o pět procent z 302 hráčů, kteří se podrobili testům v úterý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozitivní test na koronavirus oznámil i Jabari Parker (v černém) ze Sacramenta | Foto: TNS/ABACA | Zdroj: Reuters

Vedení soutěže identitu nakažených hráčů nezveřejnilo, někteří už nicméně o svých pozitivních testech informovali sami v minulých dnech.

1 541 zápasů a 25 728 bodů. Basketbalista Carter končí po rekordních 22 sezonách kariéru v NBA

Číst článek

Ve středu potvrdili onemocnění covidem-19 Jabari Parker a Alex Len ze Sacramenta a Malcolm Brogdon z Indiany, pozitivní test měl také nejlepší smečař letošního Utkání hvězd Derrick Jones z Miami. Doma v Srbsku se zase nakazil pivot Nikola Jokič, který proto odložil návrat do Denveru.

„Všichni hráči, kteří měli pozitivní výsledek, zůstanou v izolaci, dokud nebudou smět karanténu podle pravidel veřejného zdraví opustit a nebudou uschopněni lékařem,“ uvedla NBA.

Liga podle informace serveru ESPN neuvedla výsledky testování členů realizačních týmů a dalších osob, které jsou stejně jako hráči součástí povinného testovacího programu.

Sezonu zámořské basketbalové ligy by mělo nejlepších 22 týmů dohrávat od 30. července ve sportovním komplexu Disney Worldu na Floridě. Na tréninkové kempy by se tam mohly začít kluby sjíždět 7. července.

ČTK, wei Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme