Jak překlenout nechtěnou pauzu? Osm týmů NBA chystá kemp, zapojí se i Satoranského Chicago

Osmička týmů NBA včetně Chicaga Bulls s Tomášem Satoranským, kterých se netýká chystaná dohrávka sezony na Floridě, by si mohla zorganizovat vlastní uzavřený kemp v Chicagu. Podle ESPN by kluby mohly v září uspořádat soutěž podobnou letní lize, aby basketbalisté nezůstali více než osm měsíců bez zápasové zátěže.

Tento článek je více než rok starý.

Chicago Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský (vpravo) brání Draymonda Greena z Golden State

Tomáš Satoranský (vpravo) z Chicaga brání Draymonda Greena z Golden State. Oba týmy by se mohly sejít na vlastním kempu | Foto: Quinn Harris | Zdroj: Reuters

NBA byla kvůli pandemii koronaviru přerušena 11. března, start nového ročníku je předběžně plánován až na začátek prosince.

Gobert se z koronaviru vyléčil, ale přišel o čich. ‚Může to prý trvat až rok,‘ stěžuje si basketbalista

Číst článek

Restart ligy v uzavřeném komplexu v Orlandu se týká pouze 22 klubů, pro zbylou osmičku březnovým přerušením sezona skončila. Podle nového plánu by se týmy Chicaga, Charlotte, New Yorku, Detroitu, Atlanty, Minnesoty, Clevelandu a Golden State mohly sejít v Chicagu a v podobném izolovaném režimu, jaký bude platit pro dohrávku na Floridě včetně pravidelného testování na covid-19, uspořádat nejprve tréninkový kemp a následně odehrát vzájemné zápasy.

Náklady na vytvoření „druhé bubliny“ by se podle ESPN rozdělily mezi všech 30 klubů NBA. Plány jsou ale teprve v počátcích, zástupci některých týmů by dali přednost odděleným minikempům jednotlivých klubů a následně zápasům na různých místech.

„Raději bych měl náš vlastní kemp než jít do nějaké společné bubliny, protože na rozdíl od těch v Orlandu my nebudeme hrát ze stejného důvodu,“ řekl ESPN trenér Detroitu Dwane Casey.

„My chceme kemp proto, aby se mohl tým zase sejít, utužit vztahy, zlepšit se a užít si trochu soutěživost. To můžeme bezpečněji udělat v našem vlastním prostředí. Nemůžeme kluky nechat jen tak posedávat od 11. března někdy do prosince. To by jim zničilo kariéry,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme