Vedení NBA chce odstartovat sezonu před Vánocemi, porce zápasů by se měla i vzhledem k Tokiu snížit

Vedení NBA plánuje zahájit novou sezonu zámořské basketbalové ligy těsně před Vánocemi a v základní části by týmy měly odehrát 72 zápasů místo obvyklých 82. Takový návrh podle informací amerických médií obdrželi v pátek majitelé klubů.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LeBron James z Los Angeles Lakers | Zdroj: Reuters

Podle něj by prvním hracím dnem měl být 22. prosinec a snížení počtu utkání by znamenalo, že by se soutěž stihla dohrát jako obvykle v červnu, tedy s dostatečným předstihem před začátkem olympijských her v Tokiu.

Komplikace pro Satoranského a český tým. NBA by měla začít až v lednu, pauzu pro Tokio neplánuje

Číst článek

O rok odložený sportovní svátek má slavnostní zahájení naplánované na 23. červenec.

O definitivní podobě sezony by mělo být jasno do konce měsíce, schválit ji musí také hráčská asociace NBPA. V dosavadních plánech se počítalo se startem soutěže nejdříve v novém roce a s obvyklým počtem zápasů.

Pokud se naplní nynější zamýšlený scénář, liga začne pouhých 72 dnů po korunovaci Los Angeles Lakers a olympijský turnaj by nemusel být ochuzen o hvězdy NBA.

Zatímco předchozí sezona se kvůli pandemii koronaviru dohrála po nucené přestávce v uzavřené „bublině“ na Floridě, v novém ročníku by týmy měly hrát ve svých halách.

Přítomnost diváků v hledištích ale bude záviset na aktuální epidemiologické situaci. Program by měl být také nastaven tak, aby se maximálně omezilo cestování. Víkend pro Utkání hvězd NBA v Indianapolisu se podle všeho neuskuteční, údajně se místo toho počítá v polovině sezony s dvoutýdenní přestávkou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme