Basketbalista Satoranský nasbíral proti Detroitu 16 bodů, jeho Chicago porazilo Detroit 119:107

Basketbalista Tomáš Satoranský pomohl 16 body Chicagu k vítězství v Detroitu 119:107. Bulls v této sezoně přehráli Pistons i potřetí a dostali se před ně na desáté místo Východní konference NBA.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský.

Tomáš Satoranský. | Foto: Mike DiNovo-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Český rozehrávač odehrál 38 minut a devět sekund, nejvíc v sezoně, přičemž trefil šest z 11 střel včetně dvou trojek a proměnil oba trestné hody. Satoranský zaznamenal také osm doskoků a pět asistencí. Nejvíc se dařilo tahounovi Chicaga Zachu LaVineovi, jenž nasbíral 33 bodů a šest asistencí.

Jokić dotáhl Denver v NBA k vítězství nad Minnesotou. Dallas i bez Dončiće uspěl ve Philadelphii

Satoranský měl v poločase na kontě 12 bodů, ve druhém si pak připsal efektní smeč na 66:65 a také úspěšné šestky necelých pět minut před koncem, jimiž zvýšil vedení hostů na 103:99. Bulls se ve třetí části blýskli 40 body a v závěru soupeři definitivně odskočili šňůrou 15:5.

Na doskoky Chicago vyhrálo jasně 46:29. „Pokud chcete v této hale uspět, musíte domácí přeskákat. Naopak nejsem nadšený z 21 ztrát, ale je pravda, že jsme proměnili 18 trojek. Takže nějaké chyby jsme si mohli dovolit,“ řekl trenér Bulls Jim Boylen.

Na 18 tref zpoza oblouku potřebovalo Chicago jen 35 pokusů. Nejvíc se činili LaVine a Coby White, kteří trefili pět trojek ze sedmi. White celkem nasbíral 19 bodů, Fin Lauri Markkanen 15 a Wendell Carter dosáhl na double double za 12 bodů i doskoků.

Ze střetnutí dvou nejlepších týmů NBA vzešlo vítězně Milwaukee, když Lakers přehrálo 111:104

Detroitu chyběli Blake Griffin i Derrick Rose a prohrál počtvrté za sebou. Naopak Chicago si vylepšilo bilanci na 12-19 a na osmé Orlando ztrácí jediný zápas.

Kanonýr James Harden pomohl Houstonu 47 body k výhře 139:125 v Phoenixu. Nejlepší ligový střelec trefil 15 z 27 střel včetně devíti trojek z 19 pokusů a přidal šest doskoků a sedm asistencí. "Pořád ale máme co zlepšovat, hlavně v defenzivě," podotkl. Hardenovi sekundovali s 30 body a 10 asistencemi Russell Westbrook a se 14 body a 17 doskoky Clint Capela.

Třetí triple double v sezoně si připsal Janis Adetokunbo, 22 body, 11 doskoky a 10 asistencemi za 26 minut pomohl Milwaukee k výhře 123:102 v New Yorku. Nejlepší tým NBA Bucks si vylepšil bilanci na 26-4.

Na 47 bodů se v sobotu dostal také mladík Trae Young z Atlanty, které však nepomohl zastavit sérii sedmi proher. Tým Hawks podlehl 112:122 Brooklynu.

NBA:
Brooklyn - Atlanta 122:112, Charlotte - Utah 107:114, Detroit - Chicago 107:119 (za hosty Satoranský 16 bodů, 8 doskoků, 5 asistencí), Memphis - Sacramento 119:115, New York - Milwaukee 102:123, Philadelphia - Washington 125:108, Phoenix - Houston 125:139, Portland - Minnesota 113:106, San Antonio - LA Clippers 109:134.