Wizards se probrali. Satoranský přispěl ke druhé výhře Washingtonu v řadě sedmi body

Jediný Čech v basketbalové NBA Tomáš Satoranský zaznamenal proti Orlandu Magic za 12 minut na palubovce 7 bodů, i díky němu Washington Wizards zvítězili 117:109. Lídři Východní konference Toronto Raptors překvapivě prohráli s New Orleans.

Washington (Aktualizováno: 8:00 13. 11. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský při zápase s Minnesotou

Tomáš Satoranský | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Tomáš Satoranský odehrál v zápase Washingtonu Wizards s Orlandem Magic téměř dvanáct a půl minuty. Jediný Čech v NBA za tu dobu nastřílel 7 bodů, což je jeho třetí nejlepší výsledek v sezoně. Přidal i jednu asistenci a jeden obranný doskok.

Wizards vybojovali v Miami třetí výhru v sezoně NBA. Satoranský odehrál šest minut

Počtem bodů byl Satoranský šestým nejlepším hráčem Washingtonu, Wizards ale tradičně střelecky táhli John Wall a Bradle Beal, kteří zapsali 25, respektive 21 bodů. Wall přidal i 10 asistencí, Beal zase pomohl sedmi obrannými doskoky.

„Kouzelný“ zápas Wizards proti Magic byl po celou dobu vyrovnaný. Orlando ve třetí čtvrtině vedlo o deset bodů, ale Washington zabral otočil skóre 15bodovou šňůrou.

V poslední čtvrtině pak Satoranský odvrátil další snahu soupeře o obrat dvěma trestnými hody a košem na 94:92. Jeho spoluhráči ze základní pětky pak zápas dotáhli do vítězného konce. Udrželi 8bodový náskok a po výsledku 117:109 vyhráli druhý zápas v řadě.

Lídři Východní konference Toronto Raptors překvapivě doma nestačili na New Orleans Pelicans a prohráli teprve druhý zápas v sezoně.

O výhru Pelicans se zasloužili především 30bodový E'Twaun Moore, Jrue Holiday s 29 body a 14 asistencemi a Anthony Davis, který k 25 bodům přidal i 20 doskoků.

NBA:

Chicago - Dallas 98:103, LA Clippers - Golden State 121:116 po prodl., Memphis - Utah 88:96, Miami - Philadelphia 114:124, Minnesota - Brooklyn 120:113, Oklahoma City - Phoenix 118:101, Sacramento - San Antonio 104:99, Toronto - New Orleans 110:126, Washington - Orlando 117:109 (za domácí Satoranský 7 bodů, 1 doskok, 1 asistence).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít