Satoranský podruhé v kariéře pokořil v NBA hranici 20 bodů, jeho Washington porazil Charlotte

Basketbalista Tomáš Satoranský svým druhým nejlepším střeleckým výkonem v kariéře v NBA pomohl Washingtonu k vítězství 130:126 nad Charlotte. Český reprezentant zaznamenal 20 bodů, šest asistencí a čtyři doskoky. Produktivnější byl jen při únorovém českém rekordu 25 bodů proti Chicagu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský (v červeném). | Foto: Al Drago | Zdroj: ČTK/AP

Wizards se před zápasem dozvěděli, že jejich kapitán John Wall musí na operaci s patou a přijde o zbytek sezony. Satoranskému se tak otevřela šance usadit se v základní sestavě a skočil po ní.

V úvodu na něm sice po předchozích nepovedených zápasech byla vidět nervozita, ale pak se chytil dvěma trojkami a druhý poločas patřil k jeho nejvydařenějším v zámořské kariéře. Během sedmi minut třetí čtvrtiny zaznamenal devět bodů a čtyři asistence a držel Wizards ve vedení.

Satoranský se vrátil do základní sestavy, jeho Washington ale v NBA opět prohrál

V poslední čtvrtině přidal svou čtvrtou trojku v utkání a dirigoval tým k vítězství. Zápas sice zdramatizoval, když v závěru neproměnil trestné hody, ale Wizards náporu soupeře odolali.

„Minulý zápas (s Chicagem) od nás nebyl dobrý. Hlavně v útoku. Proto jsme do toho dnes dali všechno a hráli jsme s mnohem větší energií. Je to pro nás důležité vítězství,“ řekl Satoranský po utkání v rozhovoru na palubovce, kam si moderátor zve největší hvězdy zápasu. „Potřebovali jsme tyhle nejbližší domácí zápasy zvládnout a odpíchnout se do venkovních zápasů, kde se nám nedaří,“ dodal.

Více bodů než Satoranský, jemuž na 20 bodů stačilo 11 střeleckých pokusů, měli v dresu vítězů jen Trevor Ariza s 24 body a Thomas Bryant s 21 body. Charlotte táhl 47 body Kemba Walker, ale na týmovější pojetí Washingtonu to nestačilo.

Milwaukee potvrdilo roli nejlepšího týmu soutěže výhrou 129:115 nad Brooklynem. Janis Adetokunbo k tomu přispěl triple doublem za 31 bodů, deset doskoků a deset asistencí.
James Harden potřetí za sebou pokořil čtyřicetibodovou hranici a 41 body dovedl Houston k výhře 108:104 nad New Orleans. Pro nejlepšího střelce soutěže to byl už devátý zápas za sebou s alespoň 35 body.

NBA:
Washington - Charlotte 130:126 (za domácí Satoranský 20 bodů, 6 asistencí, 4 doskoky), Atlanta - Cleveland 111:108, LA Clippers - San Antonio 111:122, Memphis - Boston 103:112, Milwaukee - Brooklyn 129:115, New Orleans - Houston 104:108, Phoenix - Denver 118:122, Portland - Golden State 105:115, Utah - New York 129:97.