Durant zaznamenal 45 bodů a pomohl Brooklynu k výhře nad Orlandem. Krejčí při prohře Atlanty nehrál

Basketbalista Joel Embiid se po zranění nohy vrátil do sestavy basketbalistů Philadelphie a hned byl hlavní postavou pondělního utkání NBA při výhře 104:101 nad Atlantou. Dal posledních 11 bodů svého týmu a zařídil obrat. Celkem Embiid nastřílel 30 bodů. V dresu poražených Hawks zůstal jen na lavičce český rozehrávač Vít Krejčí. Nejlepším střelcem večera byl Kevin Durant, který 45 body nasměroval Brooklyn za výhrou 109:102 nad Orlandem.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kevin Durant si proti Orlandu vylepšil své sezónní maximum

Kevin Durant si proti Orlandu vylepšil své sezónní maximum | Foto: Brad Penner-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Embiid vynechal poslední čtyři zápasy, ale pauza na něm nebyla znát. A to zejména v poslední minutě, do které šli Sixers se ztrátou tří bodů. Ale Embiid dal dva koše po sobě a zakončil zápas třemi trestnými hody. Atlanta naopak v posledních dvou minutách dala jediný bod a prohrála potřetí za sebou.

„Nejdůležitější je, aby hráč dokázal skórovat při posledních akcích zápasů. A to se mi dnes povedlo. Těší mě, že jsem mohl týmu pomoci, když mě potřeboval,“ řekl Embiid.

Durant trefil 19 z 24 střeleckých pokusů a zaznamenal sezonní bodové maximum. Klíčový byl jeho výkon zejména ve třetí čtvrtině, v níž 19 body pomohl Brooklynu dostat se do vedení, které už domácí uhájili.

Jen o bod méně nastřílel Devin Booker, který pomohl Phoenixu k výhře 122:117 nad Sacramentem. Suns nadále drží první příčku v tabulce Západní konference před Denverem, který vyhrál 129:113 nad Houstonem. Nikola Jokič k tomu přispěl 32 body, 12 doskoky a 8 asistencemi. Jamal Murray přidal 31 bodů.

Lídrem celé soutěže zůstává Boston, který rozstřílel Charlotte 140:105. Jayson Tatum dal 35 bodů, Marcus Smart mu pomohl 22 body a životními 15 asistencemi. Celtics zápas rozhodli už v první čtvrtině, kterou ovládli 45:19.

Osobní rekord zaznamenal i Kristaps Porzingis, který 41 body řídil výhru Washingtonu nad Minnesotou 142:127. Mimo jiné trefil šest trojek. Pro Minnesotu byla prohra o to bolestnější, že ve třetí čtvrtině přišla o svou hvězdu Karla-Anthonyho Townse, kterému museli spoluhráči pomoci z palubovky, jelikož nemohl došlápnout na pravou nohu.

Utah prožívá první krizi v sezoně, protože po velmi dobrém začátku prohrál už popáté za sebou. Tentokrát nestačil na Chicago (107:114) a nepomohlo mu ani 32 bodů Lauriho Markkanena.

Indiana střelou nováčka Andrewa Nembharda v poslední sekundě zvítězila 116:115 v Los Angeles nad Lakers.

Ti po delší době nastoupili v kompletním složení a po většinu zápasu vedli, a to až o 17 bodů. Ale 38 sekund před koncem vyrovnal Tyrese Haliburton. LeBron James sice vrátil Lakers vedení, jenže poslední akci měli Pacers. Myles Turner se sice netrefil, ale Haliburton doskočil, nahrál a Nembhard rozhodl.

NBA:

Boston - Charlotte 140:105, Brooklyn - Orlando 109:102, Denver - Houston 129:113, LA Lakers - Indiana 115:116, New Orleans - Oklahoma City 105:101, Philadelphia - Atlanta 104:101, Sacramento - Phoenix 117:122, Toronto - Cleveland 100:88, Utah - Chicago 107:114, Washington - Minnesota 142:127.