Washington vedl po třetí čtvrtině o 10 bodů, přesto i se Satoranským padl v NBA potřetí v řadě

Basketbalisté Washingtonu své poslední venkovní utkání v této sezoně NBA prohráli. V hale Madison Square Garden podlehli New York Knicks 110:113, i když měli ještě na začátku poslední čtvrtiny dvouciferný náskok. Nakonec se však radoval teprve z šestnácté výhry v ročníku poslední tým Východní konference.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský při úspěšné smeči

Tomáš Satoranský. | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Tomáš Satoranský byl po Troyi Brownovi druhým nejvytíženějším hráčem ve washingtonském dresu. Za takřka 32 minut na palubovce zaznamenal sedm bodů, pět doskoků a sedm asistencí. Opět se mu nedařilo střelecky, protože minul všechny tři trojky a proměnil z pole jen tři z osmi pokusů. Z čáry trestného hodu se nemýlil, ale dostal se na ni jen jednou.

Brooklyn se výhrou nad už jistým vítězem základní části Milwaukee přiblížil play-off NBA

Knicks zařídil v koncovce vítězství Satoranského bývalý spoluhráč z Barcelony Mario Hezonja, který dal trojku a dva trestné hody. S 30 body byl španělský reprezentant nejlepším střelcem utkání.

Washingtonský kouč Scott Brooks dal v závěru více prostoru mladým hráčům. „Pro naše mladé to je skvělá škola,“ řekl Bradley Beal, který v utkání nastřílel za 24 minut 13 bodů.

„Troy (Brown) dal pár těžkých košů. Od chvíle, kdy máme jasno, jak sezona dopadne, je to takové divné a rozhodně jiné, než když jsme šanci na play-off ještě měli. Ale je důležité, aby nějaké ty starty a minuty dostali mladí a náhradníci,“ dodal Beal. Wizards se rozloučí se sezonou domácím zápasem proti Bostonu.

Účast v play-off má jistou Brooklyn, i když v neděli nehrál, protože Miami podlehlo v Torontu 109:117 po prodloužení. Heat se sice propadli na desátou příčku, ale zůstali ještě ve hře. Na vyřazovací boje se může poprvé od roku 2012 těšit Orlando, které v Bostonu zvítězilo 116:108.

Naději na poslední volné místo v play-off udrželo Charlotte, které zvládlo přímý souboj s osmým Detroitem a na jeho palubovce vyhrálo 104:91. Hlavní zásluhu na tom měl Kemba Walker, který zaznamenal 31 bodů.

NBA:
New York - Washington 113:110 (za hosty Satoranský 7 bodů, 7 asistencí, 5 doskoků), Boston - Orlando 108:116, Cleveland - San Antonio 90:112, Detroit - Charlotte 91:104, Golden State - LA Clippers 131:104, Houston - Phoenix 149:113, Indiana - Brooklyn 96:108, LA Lakers - Utah 113:109, Memphis - Dallas 127:129 po prodl., Milwaukee - Atlanta 115:107, Minnesota - Oklahoma City 126:132, Portland - Denver 115:108, Sacramento - New Orleans 129:133, Toronto - Miami 117:109 po prodl.