15 bodů Satoranského nestačilo, basketbalisté Washingtonu prohráli s Minnesotou

Ani výborný výkon Tomáše Satoranského nepomohl Washingtonu k vítězství na Minnesotou Timberwolves. Jediný český zástupce v NBA si při výsledku 111:116 připsal 15 bodů, 7 asistencí a 8 doskoků.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský při zápase s Minnesotou

Tomáš Satoranský při zápase s Minnesotou | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Ještě na začátku poslední čtvrtiny zápasu vedli Wizards nad Minnesotou o 10 bodů, jenže v posledních minutách o náskok přišli a prohráli druhý zápas v řadě, Timberwolves si naopak po vítězství nad úřadujícími šampiony z Golden States vyšlápli i na vedoucí celek Jihozápadní divize.

'Osvoboďte Satoranského!' Jediný Čech v NBA dostává ve hře stále víc prostoru

Nejlepším střelcem Washingtonu byl Markieff Morris s 27 body, sekundovali mu i Bradley Beal a Tomáš Satoranský. Jediný Čech v NBA strávil na palubovce téměř 32 minuty a zaznamenal 15 bodů, 7 asistencí 8 doskoků.

Pražský rodák proměnil čtyři ze sedmi střeleckých pokusů, mezi nimi i jeden tříbodový, byl bezchybný při trestných hodech, dal šest ze šesti, a dařilo se mu i při obranném doskakování. Dvě minuty před koncem si připsal i nejhezčí asistenci zápasu Otto Porterovi, v tu chvíli už ale jeho tým prohrával.

Hlavní hvězdou zápasu ale byl Karl-Anthony Towns. 213 centimetrů vysoký basketbalista s dominikánskými kořeny zatížil konto Washingtonu 37 body a byl nejvýraznější postavou vítězství Minnesoty.

NBA:

Washington - Minnesota 111:116 (za domácí Satoranský 15 bodů, 8 doskoků, 7 asistencí), Atlanta - Oklahoma City 107:119, Brooklyn - Toronto 102:116, Chicago - LA Clippers 106:112, LA Lakers - Denver 112:103, New Orleans - Charlotte 119:115, New York - Dallas 97:110, Philadelphia - Indiana 98:101, Phoenix - Cleveland 107:129, San Antonio - Orlando 108:72, Utah - Detroit 110:79.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít