Tomáš Satoranský v NBA opět zazářil 19 body, jeho Washington ukončil sérii porážek

Basketbalista Tomáš Satoranský byl jednou z hlavních postav při vítězství Washingtonu nad Miami 117:113 v prodloužení. Český rozehrávač zaznamenal 19 bodů a sedm asistencí.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský v dresu Washington Wizards

Tomáš Satoranský v dresu Washington Wizards | Zdroj: ČTK

Satoranský vyrovnal proti Miami svůj druhý nejlepší výkon v NBA, vstřelil 19 bodů, přidal sedm asistencí a tři doskoky. Lepší zápis měl jen před měsícem proti Chicagu, kdy překonal český rekord v NBA 25 body.

'Osvoboďte Satoranského!' Jediný Čech v NBA dostává ve hře stále víc prostoru

Proti Miami strávil český rozehrávač na palubovce 40 minut, Wizards měli skvělý vstup do zápasu, v první čtvrtině vedli i o osmnáct bodů, jenže náskok ztratili.

Přesto téměř celý zápas vedli, jenže v základní hrací době se jim nepodařilo udělat poslední krok. Satoranský ani nejlepší střelec Washingtonu Bradley Beal své střely v závěru neproměnili. A Dwayne Wayde díky koši s faulem vyrovnal na 105:105.

V prodloužení sice Satoranský neproměnil dvě za čtyř šestek, ale na druhé straně chybovali i hráči Heat, Washington tak vyhrál 117:113 a ukončil sérii tří porážek, která byla zatím nejdelší v sezoně.

NBA:

Charlotte - Philadelphia 114:128, Dallas - Denver 118:107, Golden State - Brooklyn 114:101, LA Clippers - New Orleans 116:121, Oklahoma City - Houston 112:122, Portland - New York 111:87, Toronto - Atlanta 106:90, Washington - Miami 117:113 po prodl. (za domácí Satoranský 19 bodů, 3 doskoky a 7 asistencí).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít