Můžeme porazit kohokoliv, reagoval trenér basketbalové reprezentace Ginzburg na los kvalifikace

Čeští basketbalisté se v příštím roce pokusí probojovat na olympijské hry do Tokia a na kvalifikačním turnaji v Kanadě je čekají Turecko a Uruguay. Trenér basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg věří, že se jeho svěřenci mohou měřit s každým. Naopak Vojtěch Hruban ze soupeřů nadšený nebyl.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér českého týmu Ronen Ginzburg. | Foto: Václav Mudra/ ČBF | Zdroj: ČBF

Právě přes Turky v září na mistrovství světa v Číně svěřenci Ronena Ginzburga postoupili do osmifinále. Soupeře národnímu týmu, který bude usilovat o první start pod pěti kruhy, určil dnešní los v sídle FIBA v Ženevě.

Čeští basketbalisté už znají soupeře olympijské kvalifikace. Střetnou se s Tureckem a Uruguayí

Číst článek

„Věděli jsme, že v kvalifikaci nemůžeme narazit na slabé soupeře, los dopadl, jak dopadl a nebyl k nám shovívavý, čeká nás další daleká cesta," reagoval pro Radiožurnál Ginzburg poté, co se dozvěděl soupeře českého týmu.

„Na šampionátu v Číně jsme ukázali, že můžeme porazit jakýkoliv výběr na světě. Potřebujeme ale být v tom týdnu v nejsilnějším složení, zdraví a opravdu ve formě, abychom na ty tři nebo čtyři výhry a tím i postup do Tokia dosáhli,“ dodal šestapadesátiletý kouč.

Hrubana los zklamal

Křídelník českého národního týmu Vojtěch Hruban z losu radost neměl a z jeho reakce bylo patrné zklamání.

„Naděje žije vždycky, ale když jsme se po mistrovství světa bavili, že olympiáda je ještě daleko, tak po tom losu to vypadá, že je ještě dál. Ta skupina, kterou jsme dostali je podle mě nejtěžší ze všech. Nejen, že budeme hrát daleko od domova, až v Kanadě, ale k tomu jsme tam dostali Řecko, které bude extrémně motivované nás porazit. Stejně tak Turecko.“

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme