Kouč basketbalistů Ginzburg o Izraeli: Koronavirová čísla rostou, přemýšlí se o znovuzavedení restrikcí

Trenér českých basketbalistů Ronen Ginzburg zůstal po přípravném kempu s mladíky z národního týmu v Česku, ale v posledních dnech pozorně sleduje situaci doma v Izraeli. Roste tam totiž počet nově nakažených koronavirem. A to rychleji než před třemi měsíci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér českých basketbalistů Ronen Ginzburg na loňském světovém šampionátu | Foto: Aly Song | Zdroj: Reuters

„Ano čísla rostou, vrací se to, ale ve výsledku to není tak hrozné jako v první vlně, která byla silnější a bylo daleko víc nakažených s vážným průběhem nemoci,“ vysvětluje pro Radiožurnál izraelský trenér české mužské basketbalové reprezentace Ronen Ginzburg.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si příspěvek Jakuba Kanty o tom, co říká o koronavirové situaci v domovském Izraeli kouč českých basketbalistů Ronen Ginzburg

„Systém chytré karantény, se kterým přišel MOSAD, se přestal používat, když šla čísla dolů, ale teď to zase spustili. A vláda přemýšlí o znovuzavedení některých restrikcí. Lidé začali chodit na pláže a ani drobná omezení už moc nedodržují,“ popisuje aktuální situaci ve své vlasti dvojnásobný nejlepší trenér Česka, který se teď nějaký čas domů za manželkou nechystá.

Nejen kvůli povinnostem u národního týmu. „V Izraeli jsme si zažili své, třeba během válek, ale tahle situace je ještě složitější. Po celém světě vidíte, že lidé nejsou tak šťastní, jako bývali. A to v Česku a Izraeli ještě není ta situace tak vážná jako jinde – třeba v Americe. Myslím, že lidé se s tím budou muset naučit nějaký čas žít. Nečekám, že se v blízké budoucnosti tenhle problém vyřeší. Nejsem doktor, ale řekl, bych, že koronavirus zastaví jen vakcína.“

Cesta do Prahy

Sám Ronen Ginzburg si může být jistý, že nemoc covid-19 zatím neprodělal, protože musel před 14 dny po příletu do Prahy – jako každý – podstoupit test. A výsledek na protilátky měl šestapadesátiletý kouč negativní.

„Po cestě sem jsem měl divné pocity. Vidět úplně prázdná letiště jak v Tel Avivu, tak v Paříži a v Praze bylo zvláštní. Haly mi připadaly jako domy duchů. Stejně tak letadla,“ líčí Ginzburg.

„Normálně mi přímý let trvá tři, čtyři hodiny, ale tentokrát s přestupem 15. Hrůza. Všude navíc musíte mít nasazenou roušku. Takové věci jsem zažíval poprvé,“ říká trenér českých basketbalistů Ronen Ginzburg a pozorně sleduje situaci také v zámořské NBA. Sám je zvědavý jak to s přerušenou sezonou dopadne.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme