Velké léto pro český basketbal, těší se Satoranský na mistrovství světa. Dřív ale ukáže dceru rodině

Jediný český basketbalista v severoamerické NBA Tomáš Satoranský se těší se na období volna s dvouměsíční dcerkou Sophií a manželkou, ale zároveň už také mluví o tréninku na další sezonu, aby byl co nejlépe připravený na zářijové mistrovství světa.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský | Foto: David Šváb | Zdroj: ČTK

„Teď se chci věnovat rodině. Chci tu představit dcerku, kterou ostatní členové ještě neviděli. Do konce května bych se nechtěl věnovat basketbalu, připravovat bych se chtěl sám během června a července,“ popsal Radiožurnálu své plány na příští měsíce Tomáš Satoranský.

Satoranského čeká vyjednávání o nové smlouvě. ‚Jeho styl se v NBA líbí,‘ říká agent

Číst článek

„Třetí fáze je příprava s nároďákem na mistrovství světa. Jsem si jistý, že se každý strašně moc těší. Bude to velké léto pro český basketbal,“ přiznává stále ještě rozehrávač Washingtonu Wizards, že první světový šampionát v samostatné české historii je i pro něj velké téma.

Se začátkem letních prázdnin ale bude muset také řešit svou vlastní budoucnost. Končí mu totiž tříletá nováčkovská smlouva a jeho prioritou je setrvat v NBA, kde ale nesmí začít vyjednávat o dalším angažmá před 1. červencem.

A právě to, jak jednání dopadne, ovlivní také nástup Satoranského do přípravy s národním týmem.

„Bude to hodně záležet, jak se vyvine situace během léta, kdy podepíšu nový kontrakt, budu samozřejmě komunikovat s reprezentací. Ideální by bylo zapojit se na začátku srpna. Jeden měsíc na přípravu by měl být v pohodě,“ věří sedmadvacetiletý pražský rodák.

Na MS z Washingtonu? Možná Beal

Na turnaj do Číny se hodně těší, výběr basketbalistů z NBA v dresu reprezentace Spojených států si ale do základní skupiny nepřál.

„Určitě tam jedu s cílem postoupit ze skupiny. Myslím, že šance je relativně velká,“ myslí si Tomáš Satoranský. Sám bude také sledovat americkou nominaci, protože by si chtěl v Šanghaji začátkem září zahrát v zápase Česko – USA proti spoluhráči z Washingtonu.

„Jedinou šanci z našeho týmu má Bradley Beal. Výběr je široký a pořád nikdo neví, jak to v létě je. Dokud se hraje play-off, koncentrace k tomu nesměřuje. Ale myslím, že olympiáda je pro ně prestižnější. Uvidí se, jaký tým dají dohromady,“ dodává Satoranský.

Zápas Česko – USA je na mistrovství světa na programu 1. září, národní tým se pak utká ještě s Japonskem a Tureckem.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme